• Ferie zimowe

          • W czasie ferii zimowych 2020 w naszej szkole zostaną zorganizowane zajęcia sportowe i wyjazd do kina według poniższego harmonogramu:

            20.01. 2020r. godz. 11.00-13.00 - wyjazd do kina (klasy I-III)

            22.01.2020r., 24.01.2020r. godz. 10.00-13.00  zajęcia sportowe w szkole

            12-16.01.2020r. wyjazd na białą szkołę (Murzasichle)

            Szczegółowe informacje przesłane zostały do Państwa poprzez dziennik elektroniczny.

          • INFORMACJA

          • W związku z przerwą świąteczną w dniach 23, 27 i 30 grudnia 2019r. oraz 2, 3 stycznia 2020r. świetlica czynna w godz. 7.00 - 16.45. W dniach 24 i 31 grudnia świetlica czynna w godz. 7.00 - 13.30

          • Dzień Walki z AIDS

          • Edukacja w naszej szkole ma różne oblicza. Jednym z nich jest uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi oraz uświadomienie współczesnych zagrożeń. 1 grudnia świat obchodzi Dzień Walki z AIDS. Odbywają się wtedy różnego rodzaju akcje, apele, które mają poruszyć serca ludzi i ukazać im jak poważnym zjawiskiem jest AIDS.Z danych WHO wynika, że na świecie jest blisko 37 milionów chorych na AIDS! W Polsce mamy 30 tys. zarejestrowanych chorych na AIDS, a przyjmuje się, że drugie tyle może być nosicielami wirusa HIV – ale o tym nie wie! Statystyki podają, że w Polsce codziennie 2 osoby dowiadują się o tym, iż są nosicielami wirusa HIV odpowiedzialnego za AIDS.

            Uczniowie kl. Va, po okiem p. Marioli Gorzki, zaprezentowali wzruszający montaż słowno–muzyczny o AIDS, którego celem było uświadomienie młodym ludziom specyfiki choroby, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka oraz uczenie młodzieży tolerancji i troski o innych.

            Inscenizacja zawierała wiele cennych informacji o HIV/AIDS, mowa była o możliwościach zakażenia się wirusem HIV oraz o śmiertelności z powodu AIDS w Polsce i na świecie.

            Przeprowadzony apel poszerzył wiedzę uczniów o HIV i AIDS, uczulił na to jakich sytuacji unikać, by nie zarazić się tą chorobą, a także uzmysłowił wszystkim, że w zwykłym codziennym kontakcie z chorymi jesteśmy bezpieczni.

            Mariola Gorzka

          • Świąteczne życzenia

          • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy,

            by w tym zabieganym świecie

            udało się zatrzymać na chwilę

            i podjąć refleksję nad cudem,

            jaki wydarzył się w grudniową noc w Betlejem

            a także osobistego doświadczenia jego mocy

            w życiu codziennym.

            Nowy Rok 2020, niech będzie czasem obfitości i rozwoju.

            Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Uczniowie SP w Gałkowie Dużym

          • Otrzymaliśmy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

          • 5 grudnia 2019r. nasza szkoła otrzymała Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

            Program „Szkoła Promująca Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1991 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły.

            Przystąpienie do programu „Szkoła Promująca Zdrowie” jest dobrowolną inicjatywą szkoły. Decyzję podejmuje rada pedagogiczna po konsultacji z przedstawicielami społeczności szkolnej, w tym z rodzicami.

            Uroczystość otworzyła p. Jolanta Kurpowska, dziękując wszystkim za olbrzymi wysiłek i zaangażowanie. Przedstawicielom certyfikowanych placówek gratulowały również Ewa Sobór- dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty
            w Łodzi, Urszula Szewczyk- wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz prowadząca konferencję wizytator- Barbara Tomczyk.

            W drugiej części spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację. Najpierw dr Marek Kaczmarzyk (Pracownia Dydaktyki Biologii Uniwersytetu Śląskiego) ciekawie tłumaczył, dlaczego jako ludzie się różnimy i jak ważna jest ta różnorodność
            w kontekście szans na przetrwanie naszego gatunku. Następnie głos zabrała Grażyna Kujawiak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głownie, trenerka programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

          • Mikołajkowe Święto

          • 6 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym odbyły się mikołajki. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego z klasy ósmej pod kierunkiem panów Krzysztofa Pietrzyka i Rafała Brzezińskiego przygotowali turniej sportowy dla klas młodszych. Dzieci świetnie się bawiły, a stworzona atmosfera bezpiecznej, wspólnej zabawy integrowała uczniów klas I-III. Jury, w skład, którego weszły panie: Wiesława Bińkowska i Małgorzata Skibińska, czuwało nad przestrzeganiem zasad fair play.
            Tego dnia w klasach uczniowie poznawali zwyczaje i tradycje mikołajkowe, ubierali choinki i oczywiście otrzymali słodkie upominki od Rady Rodziców, a co najważniejsze - ciągnęli mikołajkowe losy.
            Dziękujemy – uczniowie klas młodszych

          • Półfinał wojewódzkich zawodów w piłkę ręczną

          • W dniu 5.12 w  Tomaszowie Mazowieckim odbył się półfinał wojewódzki w ramach Igrzysk Dzieci w piłkę ręczną. Nasza szkoła po zaciętych meczach zakończyła rywalizację na 3 miejscu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.
            Opiekun drużyny Krzysztof Pietrzyk
            Skład: Bankowski Mateusz, Kobyłecki Damian, Mazurek Jacek, Tobiasz Bednarek, Zegota Aleksander, Szulc Olwier, Brzeziński Szymon, Witkowski Jakub, Jędrzejczak Artur, Pilaszek Marcel, Bulikowski Igor, Adam Rucki

          • KONKURS WIEDZY O AIDS I HIV

          • 3 grudnia 2019r. uczniowie klasy VIIb w składzie Ea Kompa, Julia Majcherczykoraz Norbert Michalecki wzięli udział w Miedzyszkonym Konkursie i AIDS i HIV, gdzie zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

          • BARBÓRKA - ŚWIĘTO GÓRNIKÓW

          • Lekcja techniki w klasie IIIb:

            • Poszanowanie tradycji i zwyczajów związanych z Barbórką;
            •  Budzenie  szacunku dla pracy innych ludzi.
            • Zapoznanie dzieci z pracą górnika, wyglądem munduru galowego i codziennego;
          • V Konkurs Pięknego Czytania już za nami

          • W środę 28 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole V Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II- VI. 
            Każdy z zespołów był reprezentowany przez trzech uczniów, wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Uczestnicy czytali głośno fragmenty z wybranych książek, najczęściej nowości. Jury oceniało właściwe tempo czytania, dykcję, umiejętność akcentowania znaków przestankowych, modulację głosu, umiejętność interpretacji czytanego tekstu i malowania głosem rozmaitych emocji, uczuć i przeżyć, a także wykonanie zadania dodatkowego w postaci stroju, rekwizytu czy reklamy prezentowanego utworu.
            Wyniki konkursu:
            Klasy II: I miejsce – Hanna Sęklewska kl. II b; wyróżnienie: Julia Byczkowska kl. II b
            i Borys Lisiecki kl. II a
            Klasy III: I miejsce – Zuzanna Kabat kl. III b; wyróżnienie: Lena Wójcik kl. III b
            i Kaja Motyl kl. III b
            Klasa IV – I miejsce Antonina Kopyś; wyróżnienie Zuzanna WierzbińskaKlasy V - VI: I miejsce- Amelia Nesteruk kl. V a, II miejsce- Klara Szarłat kl. V b, Aleksandra Kabat kl. V c, III miejsce - Alicja Tomczyńska kl. Va, Sonia Kurczewska kl. VI b; wyróżnienie: Jan Krzemiński kl. V a, Zofia Janota kl. V b, Mikołaj Suligorski kl. V c, Natalia Opala kl. VI a, Beata Kaczmarczyk kl. VI c
            Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań gratulujemy odwagi, wyboru ciekawych książek i dobrego przygotowania.
            Już dziś zapraszamy do udziału w konkursie „Czytam i opowiadam”, który odbędzie się w marcu 2020 r.
            |                                                                                               E. Szeleszczyk, J. Czerwińska

          • Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

          •             W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów klas młodszych, w roku szkolnym 2019/2020, ruszyliśmy z ogólnopolską akcją edukacyjną „Dzieci uczą rodziców”. Uczniowie dowiadują się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Zajęcia to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczne działanie.
                     Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.
            Jolanta Kruś

          • Sukcesy naszych uczniów

          • Sukcesy naszych uczniów

            Zakończyły się eliminacje szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wzięli w nich udział uczniowie klas VII i VIII. Do etapu rejonowego przeszli:

            - Julia Krych i Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego (nauczyciel prowadzący - Joanna Karasek)

            - Julia Krych i Jakub Żakieta – Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki (nauczyciel prowadzący – Maria Kupisz-Kreńska)

            - Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii (nauczyciel prowadzący – Joanna Węderska)

            - Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii (nauczyciel prowadzący – Mariola Gorzka)

            Założenia konkursów są następujące:

            1. rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów,
            2. pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu wybranego przedmiotu,

            3. pobudzanie twórczego myślenia,

            4. rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,

            5. motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym,

            6. wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia,

            7. promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli,

            8. promowanie pracy szkół.

            Warto nadmienić, iż tytuł laureata zdobyty w tych konkursach stanowi przepustkę do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

            Trzymamy kciuki za Julkę i Kubę! Życzymy dalszych sukcesów!

             

          • 30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

          • 20.11.2019r. społeczność szkolna obchodziła 30. rocznicę uchwalenia konwencji o prawach dziecka oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Wychowawcy klas mieli za zadanie przygotować z wychowankami dowolne emblematy w tym kolorze. Na szkolnym korytarzu stanęła tablica przypominająca o prawach najmłodszych. Na apelu pani Dyrektor wraz z panią pedagog rozmawiały z uczniami na temat praw dzieci. Uczniowie chętnie zabierali głos, a na koniec wystąpili trzecioklasiści, którzy recytowali wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Lokomotywa”. Wystąpienie miało charakter integracyjny. #dlakażdegodziecka 

          • VI GMINNY PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

          • 7.11.2019r. w Szkole Podstawowej w Różycy odbył się VI Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Uczniowie klasy VII a i VIII Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym z pomocą p. Pauliny Kijewskiej i p. Emilii Łęckiej – Szafarz przygotowali inscenizację teatralną o tematyce ,,Dziwny jest ten świat – stop mowie nienawiści”. Dziesięcioro aktorów z naszej szkoły ciężko pracowało, aby jak najlepiej zaprezentować się przez publicznością. W tym roku w składzie jury można było spotkać m.in. sławnego aktora Marka Siudyma. Uczniowie otrzymali wyróżnienie. 18.11.2019r. po raz kolejny uczniowie mogli zaprezentować się w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach dla wyjątkowej publiczności … Rodziców.
            Pedagog szkolny: Paulina Kijewska

          • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie „Mistrz Pięknego Czytania”

          • Serdecznie zapraszamy uczniów z klas II -VI do udziału w konkursie pod nazwą „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs odbędzie się w naszej szkole w dniu 28 listopada br.W eliminacjach klasowych pod okiem wychowawcy lub nauczyciela języka polskiego każda klasa wyłania trzech reprezentantów do udziału w głównych zmaganiach konkursowych. Szczegółowe regulaminy znajdują się w zakładce Biblioteka szkolna- Konkursy 2019/ 2020 i w ogłoszeniach dla rodziców i uczniów w dzienniku Librus

            E. Szeleszczyk J. Czerwińska

          • "SZKOŁA DO HYMNU"

          • Nasz udział w akcji „Szkoła do hymnu” - wspólne odśpiewanie     
            4 - zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada 2019r. 
            o symbolicznej godz. 11:11. 

          • Spotkanie pokoleń

          • „Spotkanie pokoleń”- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej i Zespołu Śpiewaczego Gałkowianie w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości