Aktualności

 • Pięknie opowiedzieli o tym, co przeczytali - VIII edycja konkursu „Czytam i opowiadam”

  Pięknie opowiedzieli o tym, co przeczytali - VIII edycja konkursu „Czytam i opowiadam”

  W dniach 19-20 marca 2019 r. już po raz ósmy na terenie biblioteki szkolnej odbył się konkurs pod nazwą „Czytam i opowiadam”. Uczestnicy z klas I-VIII pięknie opowiadali o wybranych przez siebie książkach. Bardzo często opowiadaniu towarzyszyły stroje i rekwizyty związane z prezentowanym utworem. Cieszy fakt, iż uczniowie sięgali po nowości czytelnicze nie tylko ze szkolnej biblioteki, ale również z domowych biblioteczek. A oto wyniki onkursowych zmagań: klasy I-III: I miejsce: Maria Borowińska klasa I a i Jagoda Rajska klasa II b; II miejsce: Lena Wieczorek klasa I a, Hanna Czerkawska klasa II a, Filip Lisiecki klasa II b; III miejsce: Weronika Ślepecka klasa I a, Kaja Motyl klasa II b; klasy IV-VI: I miejsce: Sonia Kurczewska klasa V b i Aleksandra Pawlak klasa V c; II miejsce: Jan Krzemiński klasa IV a, Alicja Tomczyńska klasa IV a, Klara Szarłat klasa II b; III miejsce: Jagoda Pudlarz klasa V b i Maja Simon klasa V b; klasy VII-VIII: I miejsce: Mateusz Wypych klasa VIII i Jakub Żakieta klasa VII; II miejsca nie przyznano; III miejsca nie przyznano.
  Wręczenie nagród i występy laureatów zaplanowano w najbliższy czwartek 28 marca 2019 r. w sali 26 
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu udanych wystąpień, ciekawych prezentacji i pięknych wypowiedzi. Opowiadaliście barwnie, żywo i ciekawie. Dziękujemy za podjęcie niełatwego konkursowego zadania.

 • Bezpłatne szkolenia online w naszej gminie – e-Mocni

  Bezpłatne szkolenia online w naszej gminie – e-Mocni

  Urząd Miejski w Koluszkach zaprasza na bezpłatne szkolenia online. Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z Internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem.
  Więcej informacji znajdziesz na https://koluszki.pl/bezplatne-szkolenia-online-w-naszej-gminie-e-mocni/

   

 • Dzień otwarty

  Dzień otwarty

  Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY NA SPORTOWO, 21 MARCA 2019r. o godz 15.30.
  Prosimy zabrać strój sportowy.

 • VIII Szkolny Turniej Opowiadaczy Literatury już wkrótce

  VIII Szkolny Turniej Opowiadaczy Literatury już wkrótce

  Drodzy czytający uczniowie opowiedzcie koleżankom i kolegom o tym, co przeczytaliście.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji szkolnego konkursu pod nazwą : „Czytam i opowiadam”, który odbędzie się w dniach 19-20 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej. Szczegółowy regulamin znajdziecie w zakładce: Biblioteka szkolna/Konkursy

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dnia 04 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Tą wspaniałą imprezę zorganizowali uczniowie klas  IA i IB wraz z wychowawczyniami: Panią Bożeną Delewską i Panią Magdaleną Białas. Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości na który dzieci oprócz swoich babć i dziadków zaprosili również Panią Dyrektor Krystynę Warczyk. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci przywitały babcie i dziadków słowami:
   „W naszej szkole wyjątkowo tak odświętnie, nietypowo.
  Uroczystość zacząć czas, pięknie więc witamy Was.

  Na scenie stoi szkolna gromadka,
  Usiądźcie babcie, dziadkowie,
  Będziemy snuli swą opowieść.”
   Mali artyści przygotowali piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie i zaprosiły na poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie poprzez przedstawienie, mogli wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

 • Rekrutacja do pierwszej klasy szkoły podstawowej

  Rekrutacja do pierwszej klasy szkoły podstawowej

  Szanowni Państwo,w zakładce rekrutacja znajdują się formularze zgłoszenia dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej, które można pobrać i wydrukować, a następnie dostarczyć do sekretariatu.

   

 • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, w zakładce REKRUTACJA znajdują się informacje dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Zachęcamy do zapoznania się zasadami rekrutacji.

  1_Zasady_rekrutacji_dla_SP_i_Gimn.pps
  2_Zarzadzenia_kuratora(1).pps

  3_List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_
  w_wersji_word_(3).pdf

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 - Obrazek 1
   

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020 - Obrazek 2

 • WAŻNE INFORMACJE

  WAŻNE INFORMACJE

  W dniu 09.02.2019r. (sobota) odpracowanie zajęć za piątek 26.10.2018r. dla uczniów klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych. Obowiązuje piątkowy plan zajęć i dowozów. Nie będzie w tym dniu obiadów.

 • FERIE CORAZ BLIŻEJ

  FERIE CORAZ BLIŻEJ

  Ferie zimowe to upragniony czas wszystkich uczniów, którzy już za chwilę udadzą się na zasłużony odpoczynek. Z racji zbliżających się ferii zimowych funkcjonariusze KPP w Koluszkach Konrad Kaczmarek i Roman Wachowiec odwiedzili społeczność uczniowską w Gałkowie Dużym, w celu m.in. przeprowadzenia pogadanki na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

  Warto dodać, iż oprócz specjalistycznego wsparcia, przez cały tydzień Dyrektor, pedagodzy, nauczyciele wszystkim uczniom przypominali najważniejsze zasady bezpiecznego zachowywania się podczas zimowych zabaw. Zamieszczamy jeszcze raz kilka ważnych porad i wskazówek:

  1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

  2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

  3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

  4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!

  5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

  6. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

  7.  W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!

  8.   W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

  9.   Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!

  10. Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.

  11. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

  12. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

  13. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

  14. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

  Pedagog sp: Paulina Kijewska

 • PRELEKCJE FUNKCJONARIUSZY POLICJI W SZKOLE

  PRELEKCJE FUNKCJONARIUSZY POLICJI W SZKOLE

  W dniach 11.01. i 07.02.2019r. uczniów szkoły podstawowej odwiedzili funkcjonariusze policji, mł.asp. Konrad Kaczmarek, asp. Roman Wachowiec. Dzielnicowi poruszali istotne tematy związane m.in. z cyberprzemocą, konsekwencjami prawnymi palenia e-papierosów, stosowania agresji fizycznej i psychicznej między rówieśnikami oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

  Pedagog SP: Paulina Kijewska

                                                                      PRELEKCJE FUNKCJONARIUSZY POLICJI W SZKOLE - Obrazek 1

 • Książka będzie moim przyjacielem

  Książka będzie moim przyjacielem

  W środę 6 lutego 2019 r. pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona aktywnych czytelników. W szkolnej bibliotece czekała na nich niespodzianka przygotowana przez Koło Przyjaciół Biblioteki i nauczyciela bibliotekarza. Uczniowie z klasy IV a i IV c doskonale wcielili się w role postaci ze znanych bajek i baśni. Niestety, nasi baśniowi bohaterowie zmagali się z różnymi chorobowymi dolegliwościami. I tak na przykład: Pinokio cierpiał na drewniany reumatyzm, na Królewnę Śnieżkę nie podziałało zatrute jabłko, Kopciuszek nie mógł domyć poplamionych dłoni, a Królową Śniegu dotknęła głęboka depresja. Jak odkrył znakomity Doktor Paj-Chi-Wo, wszyscy zostali zarażeni wirusem nieczytelnictwa, z którego mogły ich wyleczyć jedynie czytające dzieci.  Po przedstawieniu przyszedł czas na czytelnicze zagadki i na wysłuchanie próśb książek z biblioteki. Następnie najmłodsi czytelnicy złożyli obietnicę i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.
  Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali okolicznościowe dyplomy i zakładki do książek ufundowane z konta Rady Rodziców, a co najważniejsze mogli wybrać i wypożyczyć książki do samodzielnego czytania.  
  Wszystkim występującym czwartoklasistom dziękuję za wspaniały występ i za zaangażowanie podczas prób, ich Rodzicom i Babciom za wsparcie i wspaniałe stroje, Mateuszowi Kopytkowi z kl. III b gimnazjum za fotograficzne dokumentowanie uroczystości i pani K. Czapnik za dekorację. 

  Zapraszam pierwszoklasistów do częstego korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki. Pamiętajcie, czytanie pozytywnie uzależnia, rozwija horyzonty i pozwala mieć własne zdanie w każdej sprawie.

                                                                                 Elżbieta Szeleszczyk

 • Biblioteka szkolna ogłasza akcję pod nazwą „Zabierz książki na ferie”

  Zapraszam uczniów szkoły podstawowej i klas III gimnazjum do wypożyczenia, w dniach 1-8 lutego 2019 r., interesujących tytułów. Na czas ferii można wypożyczyć 4 wybrane książki i 4 czasopisma. Długie zimowe wieczory szczególnie sprzyjają czytaniu i fantazjowaniu.

                                                                                           Elżbieta Szeleszczyk

 • Bal Karnawałowy I-III
  29.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Karnawałowy I-III.

 • Drodzy Rodzice

  Prosimy o zapoznanie się z listem Głównego Ispektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji w sprawie przeciwstawieniu się zjawisku używania substancji psychoaktywnych.

  List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf

 • Drugoklasiści w bibliotece publicznej

  Drugoklasiści w bibliotece publicznej

  15 stycznia br. uczniowie klasy II a i II b z wychowawcami i nauczycielem bibliotekarzem odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Gałkowie Dużym. Młodzi czytelnicy poznali zasady korzystania z tej biblioteki, jej najważniejsze zadania i ofertę dla najmłodszych. Podczas spotkania wskazywali podobieństwa i różnice miedzy biblioteką szkolną a biblioteką publiczną. Zapraszamy rodziców, by wraz ze swymi dziećmi odwiedzili bibliotekę publiczną w naszej miejscowości. Zdjęcia ze spotkania w Albumie fotograficznym

 • WAŻNE INFORMACJE

  Zabawa karnawałowa w szkole 29.01.2018r. (wtorek) według następującego planu:

  godz. 9.00-11.30- kl. I-III

  godz. 11.45-13.30- kl. IV-VI

  godz. 13.40-15.20- kl. VII-VIII, GIM

  Zebrania rodziców odbędą się w dniu 31.01.2019r. (czwartek)

  Klasy I-IV- godz. 17.00

  Klasy V-VIII, gim. - godz. 17.45

  Zebranie Rady Rodziców godz. 19.00

  Serdecznie zapraszamy

 • Jasełka V-VIII i gimnazjum
  23.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka V-VIII i gimnazjum.

 • " Boże Narodzenie to pora na rozpalenie w domu ognia gościnności, a w sercu życzliwego płomienia dobroci." Washington Irving

  " Boże Narodzenie to pora na rozpalenie w domu ognia gościnności,  a w sercu życzliwego płomienia dobroci." Washington Irving

  Niech tajemnica nocy betlejemskiej,
  w której noc staje się jaśniejsza niż dzień
  szopa staje się pałacem zamieszkałym przez Boga,
  ubóstwo jest bogactwem,
  a człowiek widzi Boga w bezbronności dziecka,
  nieustannie towarzyszy każdemu z nas i napełnia radością.
  Nowy Rok 2019 niech będzie czasem wszelkiej pomyślności,
  wypływającej z Bożego błogosławieństwa.

  Z darem pamięci i wdzięczności
  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy, Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

 • Ogłoszenie

  Ze względu na wigilie odbywające się w klasach w dniu 21 grudnia 2018r. obiady zostały odwołane.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć