Aktualności

 • Mikołajkowe Święto

  6 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym, odbyły się Mikołajki. Uczniowie klasy ósmej z Samorządu Szkolnego, pod kierunkiem Pana Krzysztofa Pietrzyka i Pana Rafała Brzezińskiego, przygotowali turniej sportowy dla  klas młodszych. Dzieci świetnie się bawiły. Stworzona atmosfera bezpiecznej, wspólnej zabawy integrowała uczniów klas I-III. Jury, w skład, którego weszły Panie: Wiesława Bińkowska i Małgorzata Skibińska, czuwało nad przestrzeganiem zasad fair play.
               Tego dnia, w klasach  poznawaliśmy zwyczaje i tradycje mikołajkowe,  ubieraliśmy choinki, zmienialiśmy dekoracje na gazetkach, otrzymaliśmy słodkie upominki od rodziców a co najważniejsze ciągnęliśmy mikołajkowe losy.
  Dziękujemy – Uczniowie klas młodszych

 • Półfinał wojewódzkich zawodów w piłkę ręczną

  W dniu 5.12 w  Tomaszowie Mazowieckim odbył się półfinał wojewódzki w ramach Igrzysk Dzieci w piłkę ręczną. Nasza szkoła po zaciętych meczach zakończyła rywalizację na 3 miejscu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.
  Opiekun drużyny Krzysztof Pietrzyk
  Skład: Bankowski Mateusz, Kobyłecki Damian, Mazurek Jacek, Tobiasz Bednarek, Zegota Aleksander, Szulc Olwier, Brzeziński Szymon , Witkowski Jakub, Jędrzejczak Artur, Pilaszek Marcel, Bulikowski Igor, Adam Rucki

 • Gazetka "Z ostatniej ławki"

  Informujemy, że jest już dostępny kolejny numer naszej gazetki szkolnej. Zapraszamy do lektury.

  gazetka10.pdf​​​​​​​

 • KONKURS WIEDZY O AIDS I HIV

  3 grudnia 2019r. uczniowie klasy VIIb w składzie Ea Kompa, Julia Majcherczykoraz Norbert Michalecki wzięli udział w Miedzyszkonym Konkursie i AIDS i HIV, gdzie zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 • BARBÓRKA - ŚWIĘTO GÓRNIKÓW

  Lekcja techniki w klasie IIIb:

  • Poszanowanie tradycji i zwyczajów związanych z Barbórką;
  •  Budzenie  szacunku dla pracy innych ludzi.
  • Zapoznanie dzieci z pracą górnika, wyglądem munduru galowego i codziennego;
 • V Konkurs Pięknego Czytania już za nami

  W środę 28 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole V Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas II- VI. 
  Każdy z zespołów był reprezentowany przez trzech uczniów, wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Uczestnicy czytali głośno fragmenty z wybranych książek, najczęściej nowości. Jury oceniało właściwe tempo czytania, dykcję, umiejętność akcentowania znaków przestankowych, modulację głosu, umiejętność interpretacji czytanego tekstu i malowania głosem rozmaitych emocji, uczuć i przeżyć, a także wykonanie zadania dodatkowego w postaci stroju, rekwizytu czy reklamy prezentowanego utworu.
  Wyniki konkursu:
  Klasy II: I miejsce – Hanna Sęklewska kl. II b; wyróżnienie: Julia Byczkowska kl. II b
  i Borys Lisiecki kl. II a
  Klasy III: I miejsce – Zuzanna Kabat kl. III b; wyróżnienie: Lena Wójcik kl. III b
  i Kaja Motyl kl. III b
  Klasa IV – I miejsce Antonina Kopyś; wyróżnienie Zuzanna WierzbińskaKlasy V - VI: I miejsce- Amelia Nesteruk kl. V a, II miejsce- Klara Szarłat kl. V b, Aleksandra Kabat kl. V c, III miejsce - Alicja Tomczyńska kl. Va, Sonia Kurczewska kl. VI b; wyróżnienie: Jan Krzemiński kl. V a, Zofia Janota kl. V b, Mikołaj Suligorski kl. V c, Natalia Opala kl. VI a, Beata Kaczmarczyk kl. VI c
  Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań gratulujemy odwagi, wyboru ciekawych książek i dobrego przygotowania.
  Już dziś zapraszamy do udziału w konkursie „Czytam i opowiadam”, który odbędzie się w marcu 2020 r.
  |                                                                                               E. Szeleszczyk, J. Czerwińska

 • Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

              W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów klas młodszych, w roku szkolnym 2019/2020, ruszyliśmy z ogólnopolską akcją edukacyjną „Dzieci uczą rodziców”. Uczniowie dowiadują się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Zajęcia to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczne działanie.
           Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.
  Jolanta Kruś

 • Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów

  Zakończyły się eliminacje szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wzięli w nich udział uczniowie klas VII i VIII. Do etapu rejonowego przeszli:

  - Julia Krych i Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego (nauczyciel prowadzący - Joanna Karasek)

  - Julia Krych i Jakub Żakieta – Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki (nauczyciel prowadzący – Maria Kupisz-Kreńska)

  - Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii (nauczyciel prowadzący – Joanna Węderska)

  - Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii (nauczyciel prowadzący – Mariola Gorzka)

  Założenia konkursów są następujące:

  1. rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów,
  2. pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu wybranego przedmiotu,

  3. pobudzanie twórczego myślenia,

  4. rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,

  5. motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym,

  6. wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia,

  7. promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli,

  8. promowanie pracy szkół.

  Warto nadmienić, iż tytuł laureata zdobyty w tych konkursach stanowi przepustkę do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

  Trzymamy kciuki za Julkę i Kubę! Życzymy dalszych sukcesów!

   

 • 30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

  20.11.2019r. społeczność szkolna obchodziła 30. rocznicę uchwalenia konwencji o prawach dziecka oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Wychowawcy klas mieli za zadanie przygotować z wychowankami dowolne emblematy w tym kolorze. Na szkolnym korytarzu stanęła tablica przypominająca o prawach najmłodszych. Na apelu pani Dyrektor wraz z panią pedagog rozmawiały z uczniami na temat praw dzieci. Uczniowie chętnie zabierali głos, a na koniec wystąpili trzecioklasiści, którzy recytowali wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Lokomotywa”. Wystąpienie miało charakter integracyjny. #dlakażdegodziecka 

 • VI GMINNY PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

  7.11.2019r. w Szkole Podstawowej w Różycy odbył się VI Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Uczniowie klasy VII a i VIII Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym z pomocą p. Pauliny Kijewskiej i p. Emilii Łęckiej – Szafarz przygotowali inscenizację teatralną o tematyce ,,Dziwny jest ten świat – stop mowie nienawiści”. Dziesięcioro aktorów z naszej szkoły ciężko pracowało, aby jak najlepiej zaprezentować się przez publicznością. W tym roku w składzie jury można było spotkać m.in. sławnego aktora Marka Siudyma. Uczniowie otrzymali wyróżnienie. 18.11.2019r. po raz kolejny uczniowie mogli zaprezentować się w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach dla wyjątkowej publiczności … Rodziców.
  Pedagog szkolny: Paulina Kijewska

 • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie „Mistrz Pięknego Czytania”

  Serdecznie zapraszamy uczniów z klas II -VI do udziału w konkursie pod nazwą „Mistrz Pięknego Czytania”. Konkurs odbędzie się w naszej szkole w dniu 28 listopada br.W eliminacjach klasowych pod okiem wychowawcy lub nauczyciela języka polskiego każda klasa wyłania trzech reprezentantów do udziału w głównych zmaganiach konkursowych. Szczegółowe regulaminy znajdują się w zakładce Biblioteka szkolna- Konkursy 2019/ 2020 i w ogłoszeniach dla rodziców i uczniów w dzienniku Librus

  E. Szeleszczyk J. Czerwińska

 • "SZKOŁA DO HYMNU"

  Nasz udział w akcji „Szkoła do hymnu” - wspólne odśpiewanie     
  4 - zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada 2019r. 
  o symbolicznej godz. 11:11. 

 • Spotkanie pokoleń

  „Spotkanie pokoleń”- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej i Zespołu Śpiewaczego Gałkowianie w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości

 • Ruszyła IX edycja środowiskowej akcji „Poczytaj mi Koleżanko, Kolego!”

  W miniony poniedziałek rozpoczęliśmy IX edycję akcji pod hasłem : „Poczytaj mi Koleżanko, Kolego!”.  Podobnie jak w latach poprzednich chętni uczniowie z klas IV-VIII głośno czytają młodszym koleżankom i kolegom. W listopadzie i grudniu czytający wolontariusze będą systematycznie odwiedzać Przedszkole  w Gałkowie Dużym, by w czasie wolnym od lekcji poczytać przedszkolakom ze wszystkich grup. Maluchy z zainteresowaniem słuchają starszych, oglądają kolorowe ilustracje i  odpowiadają na zadawane pytania.
  Celem akcji jest promowanie czytania książek wśród dzieci i młodzieży, czytanie dla przyjemności i relaksu jest jedną z form spędzania czasu wolnego. 
  Bardzo cieszy fakt, że w dzisiejszym zapędzonym świecie, w którym stawia się głównie na własny rozwój i zaspokajanie swoich potrzeb, nasi uczniowie chcą i potrafią bezinteresownie poświęcać swój czas dla rozwoju innych. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie i udział w akcji.                                               Elżbieta Szeleszczyk

   

 • Eropejski Dzień Zdrowego Jedzenia

              8 listopada to szczególny dzień dla wszystkich, którym bliska jest idea edukacji żywieniowo-kulinarnej.  Jak co roku, tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety. To świetna okazja nie tylko by przekazać dzieciom wiedzę i dobry przykład dotyczący zdrowych nawyków żywieniowych, ale również świetna okazja aby wspólnie przygotować posiłek i zasiąść przy wspólnym stole.
  Jolanta Kruś

 • Spotkanie pokoleń

  W dniu 7 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się „Spotkanie pokoleń”- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej i Zespołu Śpiewaczego Gałkowianie w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości

  Serdecznie zapraszamy

 • Nowości czytelnicze zwieńczyły obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

  Drodzy Czytelnicy serdecznie zapraszam do wypożyczania nowości z naszej szkolnej biblioteki. Wśród nich znalazły się: komiksy z serii Studio tańca, Ptyśi Bill, cały cykl Baśniobór, nowe tytuły z serii Magiczne Drzewo, nowa seria Przygody w świecie Minecrafta i inne.51 nowych książek za kwotę 1000 zł zakupiono dzięki przychylności Rady Rodziców- serdecznie dziękuję w imieniu czytających uczniów i nauczycieli.

  Nauczyciel bibliotekarz

   

 • Drugoklasiści w progach biblioteki publicznej

  W poprzedni czwartek 24 października uczniowie klasy II a i II b pod opieką nauczycieli udali siędo Filii Bibliotecznej w Gałkowie Dużym. Ta biblioteka jest filią Miejskiej Biblioteki Publicznejw Koluszkach. Młodzi czytelnicy szukali różnic i podobieństw miedzy biblioteką publiczną a biblioteką szkolną, poznali zasady korzystania z biblioteki publicznej i księgozbiór dla dzieci, zobaczyli, jak wygląda zautomatyzowana obsługa czytelników z wykorzystaniem kart magnetycznych i kodów kreskowych. Pani bibliotekarz przybliżyła aktualną ofertę biblioteki publicznej dla młodszych czytelników i ich młodszego rodzeństwa. Przy okazji tego spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się, że dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodzice są zaproszeni do udziału w ogólnopolskim projekcie pod hasłem „Mała książka-wielki człowiek” pod patronatem Krakowskiego Instytutu Książki. Wystarczy przyjśćz dzieckiem do biblioteki publicznej, zapisać malucha w wieku 3-6 lat i odebrać za darmo pierwszą książeczkę dla dziecka i broszurę dla rodziców. Drodzy Rodzice szczegóły projektu znajdziecie na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/ Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

 • Sportowe sukcesy naszych uczniów

  Wydarzenia sportowe ostatnich dni to pasmo sukcesów naszych zawodników. 
  29 października 2019r. chłopcy z klas V i VI  w składzie: Adrian Waliszek, Damian Kobyłecki, Oliwer Krzesiewski, Olivier Szulc, Mateusz Bankowski, Oskar Zych, Mikołaj Suligorski, Aleksander Żegota, Tobiasz Bednarek oraz Szymon Gortat wygrali powiatowy etap 
  Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dzięki wygranej awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu 2020r. Warto dodać, że udział chłopców w rozgrywkach powiatowych możliwy był dzięki wcześniejszemu zwycięstwu w eliminacjach gminnych.
  Z kolei 28 października br. w koluszkowskiej hali sportowej OSiR, Gminny Organizator Szkolnych Imprez Sportowych przy współpracy LKS Koluszki i Szkoły Podstawowej Nr 2 przeprowadził w ramach Igrzysk Dzieci Miniturniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców (Oliwer Szulc, Artur Jędrzejczak, Aleksander Żegota, Szymon Brzeziński, Jakub Witkowski, Marcel Pilaszek, Damian Kobyłecki, Mateusz Bankowski) stanęła na najwyższym stopniu podium, a drużyna dziewcząt (Milena Soszka, Natalia Jakubiak, Aleksandra Pawlak, Jagoda Pudlarz, Aleksandra Borowiecka, Zuzanna Rybicka, Sonia Kurczewska, Natalia Nowak, Amelia Nesteruk, Amelia Biskupska) zajęła trzecie miejsce.

  Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i obiecujemy kibicować w dalszych rozgrywkach. Jesteśmy z Was dumni.

 • #TwojedaneTwojasprawa

  Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane Twoja sprawa" organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych, którego celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub 512446650 - sekretariat
  512446651 - księgowość

Galeria zdjęć