Aktualności

 • Plac zabaw gotowy do użytkowania.

  Plac zabaw gotowy do użytkowania.

  6 grudnia 2018r. Mikołaj wraz z Elfem Antosiem i swoimi pomocnikami uroczyście oddał do użytku nowy plac zabaw. Relacja z wizyty Mikołaja w albumie fotograficznym

 • 1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

  1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

  1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Liczne kampanie i akcje odbywające się w tym czasie mają upowszechniać wiedzę o wirusie i chorobie.

  Światowy Dzień Walki z AIDS - dlaczego to takie ważne?

  1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS - Obrazek 1

  1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Dlaczego? Według statystyk UNAIDS z 2015 roku na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.

  Światowy Dzień AIDS ma informować i edukować, a także manifestować solidarność z osobami z HIV i AIDS oraz ich bliskimi. Swoje symboliczne wsparcie można pokazać Czerwoną Kokardką.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym również przyłączyli się do szerzenia  wiedzy o profilaktyce choroby poprzez m.in. wykonanie interesujących plakatów.

   

  Pedagog sp, Paulina Kijewska

 • Wróżby andrzejkowe w bibliotece szkolnej
  01.12.2018

  W mijającym tygodniu uczniowie klas IVa i IVc uczęszczający na spotkania Koła Przyjaciół Biblioteki mieli okazję kultywować tradycję andrzejkowych wróżb. Na początku spotkania został przypomniany zwyczaj katarzynek i andrzejek w polskiej kulturze, bo kiedyś wróżono nie tylko w wigilię imienin Andrzeja(wróżby dla panien), ale także w przeddzień imienin Katarzyny (wróżby dla kawalerów). Obecnie zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wróżą sobie przyszłość podczas andrzejek.

  Nasi kółkowicze przez wesoły świat andrzejkowych wróżb zostali poprowadzeni przez starszą koleżankę i kolegę z klasy VII. W tym miejscu bardzo dziękuję Wiktorii i Jakubowi
  za przygotowanie akcesoriów niezbędnych do wspólnej zabawy. Pamiętajmy, że andrzejkowe wróżby traktujemy z przymrużeniem oka. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z andrzejkowego spotkania w naszej bibliotece.

                                                                                                            E. Szeleszczyk

 • Mistrzowie pięknego czytania zostali wyłonieni

  Mistrzowie pięknego czytania zostali wyłonieni

  W czwartek 29 listopada odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV- VI.
  Każdy z zespołów był reprezentowany przez trzech uczniów, wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Uczestnicy czytali głośno fragmenty z wybranych książek, najczęściej nowości, spoza kanonu obowiązujących lektur. Jury oceniało właściwe tempo czytania, dykcję, umiejętność akcentowania znaków przestankowych, modulację głosu, umiejętność interpretacji czytanego tekstu i malowania głosem rozmaitych emocji, uczuć i przeżyć,
  a także wykonanie zadania dodatkowego w postaci stroju, rekwizytu czy reklamy prezentowanego utworu.

  Wyniki konkursu:
  Klasy IV
  : I miejsce- Amelia Nesteruk, Klara Szarłat, Aleksandra Kabat, II miejsce- Jan Krzemiński, Alicja Tomczyńska, III miejsce- Maja Żakieta
  Klasy V
  :  I miejsce- Klaudia Rojek, II miejsce – Aleksandra Borowiecka, Zuzanna Rybicka, III miejsce - Beata Kaczmarczyk, Aleksandra Pawlak
  Klasy VI: I miejsce – Liwia Kaczmarek, II miejsce – Zofia Kudlik, III miejsca nie przyznano
  Wszystkim uczestnikom dzisiejszych zmagań gratulujemy odwagi, wyboru ciekawych książek i dobrego przygotowania.
  Już dziś zapraszamy do udziału w konkursie „Czytam i opowiadam”, który odbędzie się w marcu 2019 r.

                                                                                                                        E. Szeleszczyk

 • Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach

  Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w „Konkursie Pięknego Czytania”- dla klas IV-VI sp i w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater książkowy”- dla klas I-VIII sp i klas III gimnazjum. Szczegółowe regulaminy znajdują się w zakładce Biblioteka szkolna- Konkursy 2018 2019. E. Szeleszczyk

 • Erasmus+ "Finding our roots"

  Zapraszamy do polubiebia fanpage'a projektu Erasmus+ zatytułowanego "Finding our roots" ("W poszukiwaniu naszych korzeni").Pilnie poszukujemy materiałów źródłowych, prezentujących tradycje i święta, które były obchodzone w naszym kraju, ale nie przetrwały próby czasu. Z góry dziękujemy za wskazówki i pomoc. https://www.facebook.com/Finding-our-roots-2116670715320844/

 • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Nauczanie przez działanie

  Nauczanie przez działanie

  „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.
  Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej poznają świat poprzez działanie, dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Łączą edukację społeczną, patriotyczną, techniczną, plastyczną czy polonistyczną w jedną całość. Wiedzą, że patriotyzm to też zdrowy obywatel. Żyj zdrowo, odżywiaj się zdrowo to i Niepodległa Polska będzie zdrowa!    
   Jolanta Kruś

 • „Dobrze  jemy ze Szkołą na Widelcu."

  „Dobrze  jemy ze Szkołą na Widelcu."

  W listopadzie uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dobrze  jemy ze Szkołą na Widelcu. Wierzymy, że szkoła może się przyczynić do tego, aby dzieci  lepiej się odżywiały, a przez to mądrzej i zdrowiej żyły. Do realizacji programu zapraszamy  Rodziców, którzy  zawsze wspierają nas w przygotowywaniu pysznych  potraw.
                                                 Koordynatorzy programu Jolanta Kruś  i Emilia Wojciechowska

 • OGŁOSZENIE

  12 listopada 2018 r. Święto Narodowe - dzień wolny od pracy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 

  W tym dniu nie będzie zajęć dydaktycznych oraz opiekuńczo-wychowawczych.

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

  Zgodnie z umieszczoną wcześniej wiadomością pragnę przekazać wszystkim monitorowaną przeze mnie we współpracy z organem prowadzącym bieżącą sytuację w szkole.W dniu 2 listopada zostały zakończone prace doprowadzenia gazu do budynku szkoły. Obecnie jeszcze trwają ostatnie podłączenia instalacji grzewczej. Ostatnim etapem prowadzonych prac będzie precyzyjne uruchomienie pomp cieplnych w połączeniu z zainstalowaną elektroniką.
  W/w działań w żaden spos
  ób nie można przyspieszyć ze względu na to, iż jest to proces prowadzony pod nadzorem specjalistów. Zgodnie z zapewnieniem w środę 7 listopada podłączanie zostanie zakończone. Zależy mi na tym, aby zajęcia lekcyjne były prowadzone zgodnie z planem. Dla zabezpieczenia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach lekcyjnych wyposażono szkołę w dodatkowe elektryczne urządzenia grzewcze. Będziemy więc starali się utrzymać temperaturę zgodną z przepisami. Proszę jedynie o zrozumienie zaistniałej sytuacji i przygotowanie dzieci, by miały w tych dniach cieplejsze ubrania. 
  Jeszcze raz wszystkim Państwu dziękuję za okazaną cierpliwość i wyrozumiałość. Nowy system grzewczy to dla naszej szkoły wielkie dobro, na które jednak musimy jeszcze kilka dni poczekać.  Jestem przekonana, że jeśli uda nam się, przy Państwa zrozumieniu i pomocy, spokojnie doczekać środy 7 listopada, sytuacja w szkole wróci do normy a uczniowie i pracownicy szkoły będą mieli komfortowe warunki do nauki i pracy. 

  Dyrektor szkoły, Krystyna Warczyk

 • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

  Informuję, że przedłużająca się procedura podłączenia instalacji grzewczej w budynku szkoły w Gałkowie Dużym nie daje nam możliwości zapewnienia temperatury co najmniej 18°C w pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia.
  Dlatego też w uzgodnieniu z organem prowadzącym Gminą Koluszki podjęto decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych w dniu 26 X dla klas IV-VIII i klas gimnazjalnych oraz w dniach 29-30 X dla wszystkich uczniów szkoły. 
  31 X i 2 XI będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. 
  W tych dniach szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.
  Zawieszone zajęcia będą odpracowywane w następujących terminach: 
  11 II 2019r.(Ferie zimowe) szkoła podstawowa i oddziały gimnazjalne
  12 II 2019r. (Ferie zimowe) oddziały gimnazjalne
  10-11 IV 2019r. szkoła podstawowa
  17 IV 2019r.oddziały gimnazjalne
   Bardzo dziękuję Państwu za wszelkie formy pomocy, wsparcia, troski i zrozumienia trudnej dla nas wszystkich sytuacji.
  Z podejmowanych rozmów i ustaleń wynika, że w pierwszych dniach listopada planowane jest zakończenie prac związanych z zapewnieniem właściwych warunków do nauki naszym uczniom. O wszystkich ewentualnych zmianach będą Państwo informowani.
  Z wyrazami szacunku, 
  Krystyna Warczyk
  dyrektor szkoły

 • INFORMACJA

  W dniach 29-31 października 2018r. autokar szkolny rano kursuje normalnie, po południu odjazd o godz. 14.25.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO

 • Ważna informacja!

  W związku z niską temperaturą w pomieszczeniach szkolnych w dniu 26 października 2018r. zostają zawieszone zajęcia dla klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych oraz w dniach 29-31 października 2018r. dla uczniów wszystkich klas. Zajęcia zostaną odpracowane w podanych później terminach. W dniach, w których zajęcia są odwołane, szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w godz. 7.00-16.45

  26.10. 2018r. (piątek) uczniowie klas II-III zaczynają zajęcia o godz. 8.00 a kończą o godz. 11.30. Autokar dla dzieci dojeżdżających o godz. 11.30, świetlica działa w godz. 7.00 - 16.45. uczniowie klas I ślubowanie godz.10.00

 • Nowy numer naszej gazetki jest już dostępny

 • Dzień Papieski
  17.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Papieski.

 • Nasz fotoreportaż z uroczystości 200 - lecia szkoły cz.2

  Nasz fotoreportaż z uroczystości 200 - lecia szkoły cz.2

  Zapraszamy do albumu fotograficznego

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć