NPRCz

Aktualności

 • Z ostatniej ławki

  Ukazł się 2 numer gazetki szkolnej:gazetkanr2.pdf  Zachęcamy równiez do obejrzenia strony internetowej gazetki.www.zostatniejlawki.pl

 • Nasza szkoła bierze udział w DBI

 • Życzenia Świąteczne

  Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta.

  I takie niech będą dla nas.
  Niech wypełnia je radość z przyjścia na świat Bożej Dzieciny,
  niech wypełnia je rodzinny śpiew kolęd,
  niech wypełnia je ciepło kochających serc.
  Niech zaświeci dla nas wszystkich nie tylko pierwsza gwiazda,
  ale to co najważniejsze : wiara, nadzieja i miłość !

  Moc pomyślności w Nowym 2018 Roku
                   życzy 
  Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

  Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

 • Wyjazd do EC1 w Łodzi

  W grudniu uczniowie naszej szkoły odwiedzili EC1 w Łodzi, gdzie zwiedzali wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. Najpierw 12 grudnia z nieograniczoną kreatywnością renesansowego twórcy zapoznali się uczniowie klasy VI, a 20 grudnia ich śladem podążyli gimnazjaliści z klas trzecich.

  Wystawa jest nieoceniona, dostarcza dodatkowej wiedzy o Leonardo da Vinci, jego geniuszu i relacji ze światem zewnętrznym. Warto dodać, że cieszy się międzynarodowym uznaniem. Do tej pory była prezentowana w najważniejszych centrach wiedzy i nauki na świecie. Cieszymy się, że mogliśmy ją oglądać.

  Dodatkową atrakcją wyjazdu była przejażdżka pociągiem oraz spacer po nowym Dworcu Fabrycznym. Szóstoklasiści wzięli nawet udział w dekorowaniu dworcowej choinki.

  Joanna Karasek

 • Podziękowanie dla nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

  Za zaangażowanie i ogromny wkład pracy w czasie przygotowania oraz trwania wizyty naszych gości z Czech,Turcji,Rumunii oraz Włoch projektu Erasmus + 
  " Świat, w którym żyjemy ".
  Za otwartość,polską gościnność,przyjazne wsparcie i ponadwymiarowy czas dla dobra sprawy.
  Za wszystko,co nas razem integruje i umacnia w naszym środowisku.

  Jest to kolejny wspólny sukces całej społeczności szkolnej !!!

  Nasi goście wyjechali bardzo zadowoleni wyrażając swoją wdzięczność dla wszystkich.
  Te wspólnie spędzone chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

  Krystyna Warczyk

  dyrektor szkoły

 • ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

  Społeczność Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym oraz Zespół Gałkowianie serdecznie zapraszają na spotkanie pokoleń - wspólny śpiew pieśni patriotycznych w 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego - Pierwszego Marszałka Polski w dniu 5 grudnia 2017 r o godz.17 w budynku szkoły. 

 • 29.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ERASMUS+.

 • 21.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KLASIE III A

  Uczniowie klasy III a w ramach projektu edukacyjnego, którego głównym celem było racjonalne gospodarowanie określonym budżetem, realizowali „ Lekcję przedsiębiorczości”. Na zajęciach został przygotowany plan działań, wśród których znalazła się wycieczka do Łodzi i wyjście do oddziału Banku BSP w Gałkowie.

  10 października 2017 roku wybraliśmy się pociągiem do byłej stolicy polskiego włókiennictwa. Każdy uczestnik miał do dyspozycji identyczną kwotę, którą powinien przeznaczyć na samodzielny zakup biletu i wybrany przez siebie posiłek. W Łodzi odwiedziliśmy Plac Wolności, pomnik Tadeusza Kościuszki, „ Dętkę” oraz przeszliśmy ulicą Piotrkowską. Juliana Tuwima siedzącego na ławeczce powitaliśmy recytując znaną „ Lokomotywę”. Następnie w znanej restauracji Pozytywka czekało nas następne wyzwanie. Każdy musiał samodzielnie zamówić i zapłacić za wybrany przez siebie posiłek, pamiętając o kwocie jaka mu została do dyspozycji.

  Kolejne ustalone działanie to wizyta w filii Banku Spółdzielczego w Gałkowie. Poznaliśmy pracę kasjera oraz mogliśmy zobaczyć z jakiego sprzętu korzysta się w banku. Po powrocie do klasy uczyliśmy się wypełniać druki przeznaczone na przelew gotówki.


   

 • Ślubowanie pierwszaków

  Dzień 27 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas Ia i Ib.
  W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym.

  Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wierszem „Kto Ty jesteś -  Polak mały” i odśpiewali pieśń „Legiony” – aby uhonorować Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest patronem naszej szkoły i powinien być wzorem do naśladowania dla uczniów.  Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

  Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły – Krystyna Warczyk, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. 

  Uczniowie klas Ia i Ib zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i upominków, którymi obdarowali ich goście i rodzice.

  Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.
  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

  Uroczystość ślubowania klas Ia i Ib przygotowały wychowawczynie: Agata Sasin i Jolanta Kruś.

 • Pierwszy numer gazetki szkolnej

  Drodzy uczniowie,  po kilkuletniej przerwie dzisiaj ukazał się pierwszy numer szkolnej gazetki "Z ostatniej ławki".
  Zachęcamy do jej przeczytania i czekamy na Wasze pomysły i uwagi.

   Jeśli chcesz zapoznać się z pierwszym numerem kliknij na link: gazetkanr1.pdf

 • Uwaga konkursy

  Drodzy uczniowie,
  biblioteka szkolna zachęca wszystkich do wzięcia udziału w dwóch konkursach plastycznych: 

  1. PORTRET PATRONA SZKOŁY
  2.ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI ASTRID LINDGREN 
  Regulaminy dostępne są w zakładce biblioteka szkolna.

   

 • Trzynastka nie musi być pechowa!

  13 października br. uczniowie kl. VI i VII pod opieką nauczycielek Joanny Bartkowskiej i Joanny Karasek wyruszyli do Lądka Zdroju, gdzie aktywnie spędzili 5 dni, uczestnicząc w warsztatach Euroweek. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, a nad ich przebiegiem i organizacją czuwali sympatyczni wolontariusze m.in. z Ugandy, Filipin, Indonezji, Meksyku, Gruzji i Francji. Dzięki tej swoistej mieszance kulturowej uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się krajom, z których pochodzą wolontariusze. Poznali ich tradycje i żywieniowe upodobania.

              Warsztaty przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Warto dodać, że oprócz gałkowskich uczniów wzięli w nich udział także rówieśnicy z dwóch innych szkół. Dziewczęta i chłopcy pracowali w grupach, co sprzyjało integracji. Mieli do wykonania różnorodne zadania wymagające twórczej inwencji m. in. aktorskie, plastyczne, taneczne. Mogli zaprezentować się w swoistym Talent Show. Jednak najbardziej wszystkim przypadł do gustu ostatni wieczór, którego hasłem przewodnim było Mission Impossible. Uczniowie i ich opiekunowie sprostali postawionym przed nimi wyzwaniom, a śmiechu było co niemiara.
              Nic więc dziwnego, że żal było opuszczać Lądek i nowo poznanych kolegów. Uczniowie liczą, iż kolejne warsztaty odbędą się niebawem.

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z pobytu na warsztatach.Euroweek_2017.mp4

   

  Joanna Karasek

 • Przyroda w działaniu.

   

  17 października 2017 roku przeprowadziliśmy warsztaty przyrodnicze. Wraz z rodzicami przesadziliśmy wszystkie kwiaty doniczkowe w naszej klasie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.

  Rośliny należy przesadzać zawsze do większej doniczki i świeżej ziemi, gdy jej korzenie wypełniają już doniczkę, w której rosły. Odpowiednio dobrane i pielęgnowane są ozdobą klasy i naszych domów. Pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie – wytwarzają tlen, a wiele z nich ma lecznice właściwości.

  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w naszą edukację - uczniowie klasy Ib, z wychowawcą Jolantą Kruś

 • 16.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DEN 2017.

 • Festyn rodzinny

  Festyn Rodzinny na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. 30 września od wczesnych godzin rannych szkolny budynek wypełnił gwar dzieci, które ochoczo przybyły (mimo soboty) wraz z rodzicami i rodzeństwem. Czekało na nich mnóstwo atrakcji.
  Pani dyrektor Krystyna Warczyk ciepło powitała gości, a później rozpoczęły się pokazy taneczne w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Wegwerta. Rytmiczna muzyka szybko porwała wszystkich do tańca, charyzmatyczny instruktor zaproponował więc wspólną zabawę. Później najmłodsi uczniowie wraz ze starszymi koleżankami i kolegami uczestniczyli m.in. w warsztatach plastycznych, w trakcie których robili kolorowe maski i jesienne kompozycje.
  W sali biologicznej natomiast milusińscy, korzystając z mikroskopów, podglądali świat przyrody.
  W tym czasie rodzice przyjemnie spędzali czas w specjalnie na ten dzień przygotowanej Szkolnej Kawiarence, delektując się pysznymi ciastami i zdrowymi sałatkami.
  Na zakończenie w sali gimnastycznej odbyły się sportowe rozgrywki. Do zdrowej rywalizacji chętnie włączyli się także dorośli. Festyn trwał trzy godziny. Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery. 
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu. Do zobaczenia za rok…
  Fotorelację można obejrzeć w albumie fotograficznym.

   

 • NOWY ROK SZKOLNY

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym odbędzie się dla wszystkich uczniów 4 września 2017r. o godz 9.00 na hali sportowej. 

  Msza Św w Kościele Parafialnym 4.09.2017r. o godz. 8.00

  Odjazdy autokarów:
  7.10 pierwszy przystanek na Borowej
  7.15 Zielona Góra
  7.20 pierwszy przystanek Chrusty-Będzelin
  7.30  Kaletnik
  7.45 Gałków Parcela

  Odwóz 1030 spod szkoły

 • Informacja dla miłośników książek i czytania

  W miniony czwartek 22 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość jednorazowego wypożyczenia książek na czas wakacji. Wielu skorzystało z tej okazji- w sumie wypożyczono 179 książek. W najbliższy wtorek 27 czerwca 2017 r. w godzinach 10.00-13.00 zapraszam tych uczniów, którzy nie skorzystali w czwartek ze zbiorów biblioteki szkolnej, a chętnie wypożyczą interesujące ich książki na czas wakacji.

                                                                                                            E. Szeleszczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć