• MAMO! MAMUSIU! MAMUNIU!

• Dzień 26 maja jest z pewnością wyjątkowy nie tylko dla mam, ale również dla nas. Przypominamy sobie wtedy, za co tak naprawdę kochamy swoje mamy. Za co je szanujemy, za czym tęsknimy, które chwile wspominamy ze wzruszeniem. W tym wyjątkowym dniu warto, abyśmy pokazali naszym Mamom, za co i jak bardzo je kochamy.Może zainspirujecie się nami!!!

Bohaterowie filmu: Maja Maciejewska, Zofia Marciniak, Marcel Maciejewski, Jagna Marciniak, Martyna Marciniak, reżyser- operator: Gabrysia Rutowicz, Maja Maciejewska oraz pupil: Tango Marciniak.

• NAUCZANIE HYBRYDOWE W KLASACH IV-VIII OD 17 MAJA

• Szanowni Państwo,

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (data wejścia w życie 3 maja 2021r.) od 17 maja do 30 maja obowiązuje nas tzw. nauczanie hybrydowe na poziomie klas IV - VIII. W związku z tym, poniżej przedstawiamy plan, wg którego będzie pracowała szkoła, w dwóch ostatnich tygodniach tego miesiąca.

17 maja 2021 r. (poniedziałek)
            Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 8a, 8b,7a,7b,7c
            Nauczanie zdalne w domu: klasy 4a,4b,5,6a,6b,6c

18 maja  2021 r. (wtorek)
            Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 8a, 8b,7a,7b,7c
            Nauczanie zdalne w domu: klasy 4a,4b,5,6a,6b,6c

19 maja  2021 r. (środa)
            Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 8a, 8b,6a,6b,6c

Nauczanie zdalne w domu: klasy 4a,4b,5,7a,7b,7c

20 maja 2021 r. (czwartek)
            Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 8a, 8b,6a,6b,6c

Nauczanie zdalne w domu: klasy 4a,4b,5,7a,7b,7c

21 maja  2021 r. (piątek)
            Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 8a, 8b,4a,4b,5
            Nauczanie zdalne w domu: klasy 7a,7b,7c,6a,6b,6c

24 maja  2021 r. (poniedziałek)
            Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 4a,4b,5
            Nauczanie zdalne w domu: klasy 8a,8b,7a,7b,7c,6a,6b,6c

W dniach 25- 27 maja 2021 r. odbywają się ogólnopolskie egzaminy ósmoklasistów, w związku z tym, dla wszystkich pozostałych klas są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

28 maja  2021 r. (piątek)
            Nauczanie stacjonarne w szkole: klasy 7a,7b,7c,6a,6b,6c
            Nauczanie zdalne w domu: klasy 8a,8b,5,4a,4b

Wszystkie lekcje będą odbywać się zgodnie z obecnie obowiązującym planem.

Zgodnie z informacjami MEiN od 31 maja (poniedziałek) planowany jest powrót wszystkich uczniów do szkoły.

Krystyna Warczyk

• Sukces Oli

• Aleksandra Pawlak z kl.VIIc  SP w Gałkowie Dużym znalazła się w elitarnym gronie finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii, którego organizatorem jest Łódzki Kurator Oświaty. Sukces Oli jest tym większy, iż w zmaganiach tych wzięli udział przede wszystkim ósmoklasiści. Ola dotrzymała im kroku, a droga nie była łatwa. Konkursy kuratoryjne są wymagające, gdyż poszerzają swoim zakresem treści podstawy programowej. Przewodnikiem uczennicy w tej drodze była pani Joanna Węderska – nauczycielka geografii. Mimo trudnej covidowej rzeczywistości, nauczania online Ola gładko przebrnęła przez trzy etapy konkursu i zdobyła tytuł finalistki, dzięki czemu zapewniła sobie już dodatkowe punkty przyznawane w trakcie rekrutacji do szkół średnich.

• Wyniki zdalnego konkursu „Nakręcamy do czytania”

• W dniu 5 maja 2021 r. został rozstrzygnięty zdalny konkurs biblioteczny pod hasłem „Nakręcamy do czytania” Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Lena Wójcik klasa IV b, II miejsce – Klara Szarłat klasa VI b,

III miejsce – Hania Czerkawska klasa IV a i Wiktoria Kępa klasa IV a

Zgodnie z regulaminem laureaci otrzymują punkty z zachowania, oceny celujące z języka polskiego. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone po powrocie uczniów klas IV – VIII do szkoły. Gratuluję zwycięzcom, a wszystkich czytelników zapraszam do obejrzenia nagrodzonych filmików reklamowych.

Nauczyciel bibliotekarz