• Ferie zimowe

• W czasie ferii zimowych 2020 w naszej szkole zostaną zorganizowane zajęcia sportowe i wyjazd do kina według poniższego harmonogramu:

20.01. 2020r. godz. 11.00-13.00 - wyjazd do kina (klasy I-III)

22.01.2020r., 24.01.2020r. godz. 10.00-13.00  zajęcia sportowe w szkole

12-16.01.2020r. wyjazd na białą szkołę (Murzasichle)

Szczegółowe informacje przesłane zostały do Państwa poprzez dziennik elektroniczny.

• Dzień Walki z AIDS

• Edukacja w naszej szkole ma różne oblicza. Jednym z nich jest uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi oraz uświadomienie współczesnych zagrożeń. 1 grudnia świat obchodzi Dzień Walki z AIDS. Odbywają się wtedy różnego rodzaju akcje, apele, które mają poruszyć serca ludzi i ukazać im jak poważnym zjawiskiem jest AIDS.Z danych WHO wynika, że na świecie jest blisko 37 milionów chorych na AIDS! W Polsce mamy 30 tys. zarejestrowanych chorych na AIDS, a przyjmuje się, że drugie tyle może być nosicielami wirusa HIV – ale o tym nie wie! Statystyki podają, że w Polsce codziennie 2 osoby dowiadują się o tym, iż są nosicielami wirusa HIV odpowiedzialnego za AIDS.

Uczniowie kl. Va, po okiem p. Marioli Gorzki, zaprezentowali wzruszający montaż słowno–muzyczny o AIDS, którego celem było uświadomienie młodym ludziom specyfiki choroby, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka oraz uczenie młodzieży tolerancji i troski o innych.

Inscenizacja zawierała wiele cennych informacji o HIV/AIDS, mowa była o możliwościach zakażenia się wirusem HIV oraz o śmiertelności z powodu AIDS w Polsce i na świecie.

Przeprowadzony apel poszerzył wiedzę uczniów o HIV i AIDS, uczulił na to jakich sytuacji unikać, by nie zarazić się tą chorobą, a także uzmysłowił wszystkim, że w zwykłym codziennym kontakcie z chorymi jesteśmy bezpieczni.

Mariola Gorzka