• Drodzy Rodzice,
            zasady rekrukacji  na rok szkolny 2020/2021 oraz wzory wniosków znajdują się w zakładce Rekrutacja

• Szkolne zmagania siatkarzy

• 24 lutego 2020r.  w hali sportowej OSiR w Koluszkach odbyły się I Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznika 2005- 2006.

Miło nam poinformować, że żeńska reprezentacja w składzie: Karolina Grzegorek, Kinga Kartasńska, Julia Krych, Natalia Sadowska, Wiktoria Wieczorek oraz Katarzyna Wysokińska zajęła zaszczytne II miejsce.

Godnie zaprezentowali się także chłopcy: Marcin Adamczyk, Kacper Cieplucha, Oliwier Doliński, Maciej Olczyk oraz Szymon Supera, zajmując IV miejsce w rozgrywkach. Warto dodać, że rywalizacja była zacięta, ale wyrównana.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

• Akcja charytatywna i wolontariat w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym

• Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa potrzebę dzielenia się z innymi. Nasza szkoła każdego roku przyłącza się do akcji „Szlachetna paczka” oraz udziela wsparcia dzieciom z Domu Małego Dziecka. W ramach charytatywnej pomocy i wolontariatu uczniowie pod kierunkiem Pani Alicji Psut oraz we współpracy z Caritasem SP i Parafią Świętej Trójcy w Gałkowie Dużym zgromadzili artykuły żywnościowe, kosmetyczne, chemiczne, pampersy, artykuły szkolne i żywnościowe. Pracy było dużo, ale akcja przebiegła w nadzwyczaj miłej atmosferze. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu darów nazbierało się naprawdę dużo. Wszystkie paczki sprawiły wielką radość obdarowanym rodzinom i dzieciom z Domu Małego Dziecka w Łodzi i z pewnością były dla nich dużą pomocą w trudnej sytuacji finansowej i rodzinnej.

Z roku na rok zaangażowanie uczniów naszej szkoły, ich rodziców, nauczycieli i księży w akcje charytatywne i wolontariat nabiera większego zasięgu. Obdarowanych jest coraz więcej. Z pewnością nasza pomoc jest bardzo ważna, pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach obdarowanych jest nie do opisania.

J.K.

• "Miłość nie jedno ma imię..."

•             13 stycznia 2020 roku klasa IIIa i IIIb była w kinie na filmie „Doktor Dolittle”. Atmosfera była wspaniała. Kształtowaliśmy w uczniach ciekawość poznawania świata przyrody. Doskonaliliśmy umiejętność komunikacji między członkami grupy a także kształtowaliśmy umiejętność odbioru tekstu filmowego.

Film przedstawiał historię człowieka o wielkim sercu, który jako jedyny rozumiał mowę zwierząt. Opowieść o wielkiej wyprawie doktora Dolittle do Afryki urozmaicały ciekawe sceny komediowe. Podkreślały istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwiał  na otaczający nas świat dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtował postawy tolerancji i szacunku. Dzieci z zainteresowaniem śledziły akcję filmu.

• „W zaczarowanym świecie bajek”- pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

• W poprzedni piątek, czyli 7 lutego 2020 r. uczniowie klasy I a i I b zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość odbyła się w bibliotece, udekorowanej specjalnie na tę uroczystość przez panią K. Czapnik. Spotkanie rozpoczęto od powitania i od inscenizacji przygotowanej przez uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani E. Szeleszczyk.

Wyjątkowi szkolni aktorzy z klasy V a i V b zabrali pierwszaków w zaczarowany bajek świat. Wśród niecodziennych gości znalazły się takie postaci, jak: Królowa Książka, Ania z Zielonego Wzgórza, Hania Humorek, Alladyn, Czerwony Kapturek, Kot Tom, Elena.Wszyscy oni zachęcali do częstego odwiedzania naszej biblioteki, do szanowania wypożyczonych książek i do przeżywania niecodziennych przygód z wybranymi bohaterami. Pierwszoklasiści z uwagą przyglądali się występom, słuchali próśb Królowej Książki, rozwiązywali zagadki, chętnie odpowiadali na pytania. Z radością i z uwagą wysłuchali piosenek: „W książeczce płynie rzeczka, w książeczce szumi las” oraz „Dziś w bibliotece wielka zabawa”. Tuż po pasowaniu najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek ufundowane z konta rady rodziców naszej szkoły. Na zakończenie mogli samodzielnie wybrać i wypożyczyć książki i czasopisma do domu. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości i z pierwszych wizyt w szkolnej bibliotece poprzedzających uroczystość pasowania na czytelnika.