• Szanowni Rodzice, Drodzy nasi przyszli Pierwszoklasiści

• Mamy nadzieję, że już niedługo dołączycie do naszej wielkiej „szkolnej rodzinki”.
            Z pewnością jesteście tym faktem bardzo podekscytowani. W końcu zaczynacie nowy okres w swoim życiu. Niedługo staniecie się bardziej samodzielni, wiele się nauczycie i poznacie nowych przyjaciół. Domyślamy się, że w związku z tym możecie mieć dużo obaw. Chcemy, abyście nigdy nie czuli się w naszej szkole zagubieni. Postaramy się, abyście zawsze wychodzili z niej zwycięsko i na dodatek mieli z tego powodu wiele radości i satysfakcji. Dużo się w naszej szkole nauczycie. Czytanie, pisanie, liczenie, obsługa komputera to tylko podstawowe umiejętności. Czeka Was jeszcze wiele innych wspaniałych i ciekawych rzeczy do poznania, miejsc do zobaczenia… Tak, tak, nauka to nie wszystko. Będziemy razem jeździć na wycieczki, oglądać filmy w kinie, przedstawienia w teatrze, bawić się i wspólnie świętować. Na stronie naszej szkoły przygotowaliśmy dla Was „Wirtualny spacer po szkole” wybierzcie się w podróż razem z rodzicami.
                        Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że przygotowania do tego nowego, ważnego rozdziału w życiu Waszych Dzieci rozpoczynacie Państwo dużo wcześniej. Dlatego też przekazujemy kilka najważniejszych informacji dotyczących pierwszych dni pobytu w szkole:
            1. Wszystkie podręczniki i ćwiczenia (zarówno do edukacji wczesnoszkolnej jak i do j. angielskiego) dzieci otrzymają we wrześniu z biblioteki szkolnej. Podręczniki są własnością szkoły i trzeba je potem zwrócić w dobrym stanie. Możecie je obejrzeć już dziś: www.nowaera.pl „Elementarz odkrywców” klasa 1.
            2. Od 1 września można zapisywać dziecko do szkolnej świetlicy, która działa w godzinach 7:00 -16:45
            3. W szkole można wykupić obiady dla uczniów, które są wydawane na długiej (15 minutowej) przerwie śródlekcyjnej.
                 Więcej szczegółów omówimy na spotkaniu, które odbędzie się  27 sierpnia o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym.
            Mamy nadzieję, że wszystkim nam dopiszą zdrowie i siły oraz nie zabraknie zapału do pracy.
            Do zobaczenia po wakacjach – wychowawczynie klas pierwszych:

Jolanta Kruś i Emilia Wojciechowska

• Zaświadczenia OKE o wyniku egzaminu ósmoklasisty

• Informacje dla Absolwentów

Zaświadczenia OKE o wyniku egzaminu ósmoklasisty będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w terminach:

31 lipca godz. 12.00 – 15.00

3 sierpnia godz. 9.00 – 14.00

4 sierpnia godz. 9.00 – 14.00

Zaświadczenia mogą odbierać uczniowie lub ich rodzice.

Ważne informacje:

Informacja o wynikach będzie również możliwa  do pobrania i wykorzystania w celu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w ZIU (https://wyniki.edu.pl) już w dniu ogłoszenia wyników.
            Zgodnie z informacjami na stronie MEN, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, można składać elektronicznie.
            Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021:  https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021
            Przypominamy że od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – czas na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.