• Nasze sukcesy

• Rok szkolny 2019/2020

24 lutego 2020r.  w hali sportowej OSiR w Koluszkach odbyły się I Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznika 2005- 2006.

Miło nam poinformować, że żeńska reprezentacja w składzie: Karolina Grzegorek, Kinga Kartasńska, Julia Krych, Natalia Sadowska, Wiktoria Wieczorek oraz Katarzyna Wysokińska zajęła zaszczytne II miejsce.

Godnie zaprezentowali się także chłopcy: Marcin Adamczyk, Kacper Cieplucha, Oliwier Doliński, Maciej Olczyk oraz Szymon Supera, zajmując IV miejsce w rozgrywkach. Warto dodać, że rywalizacja była zacięta, ale wyrównana.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 5.12 w  Tomaszowie Mazowieckim odbył się półfinał wojewódzki w ramach Igrzysk Dzieci w piłkę ręczną. Nasza szkoła po zaciętych meczach zakończyła rywalizację na 3 miejscu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Opiekun drużyny Krzysztof Pietrzyk

Skład: Bankowski Mateusz, Kobyłecki Damian, Mazurek Jacek, Tobiasz Bednarek, Zegota Aleksander, Szulc Olwier, Brzeziński Szymon, Witkowski Jakub, Jędrzejczak Artur, Pilaszek Marcel, Bulikowski Igor, Adam Rucki

3 grudnia 2019r. uczniowie klasy VIIb w składzie Ea Kompa, Julia Majcherczykoraz Norbert Michalecki wzięli udział w Miedzyszkonym Konkursie i AIDS i HIV, gdzie zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Zakończyły się eliminacje szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Wzięli w nich udział uczniowie klas VII i VIII. Do etapu rejonowego przeszli:

- Julia Krych i Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego (nauczyciel prowadzący - Joanna Karasek)

- Julia Krych i Jakub Żakieta – Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki (nauczyciel prowadzący – Maria Kupisz-Kreńska)

- Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii (nauczyciel prowadzący – Joanna Węderska)

- Jakub Żakieta - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii (nauczyciel prowadzący – Mariola Gorzka)

Założenia konkursów są następujące:

1. rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów,
          2. pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu wybranego przedmiotu,

3. pobudzanie twórczego myślenia,

4. rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,

5. motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym,

6. wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia,

7. promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli,

8. promowanie pracy szkół.

Warto nadmienić, iż tytuł laureata zdobyty w tych konkursach stanowi przepustkę do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Trzymamy kciuki za Julkę i Kubę! Życzymy dalszych sukcesów!

29 października 2019r. chłopcy z klas V i VI  w składzie: Adrian Waliszek, Damian Kobyłecki, Oliwer Krzesiewski, Olivier Szulc, Mateusz Bankowski, Oskar Zych, Mikołaj Suligorski, Aleksander Żegota, Tobiasz Bednarek oraz Szymon Gortat wygrali powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dzięki wygranej awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu 2020r. Warto dodać, że udział chłopców w rozgrywkach powiatowych możliwy był dzięki wcześniejszemu zwycięstwu w eliminacjach gminnych.
          Z kolei 28 października br. w koluszkowskiej hali sportowej OSiR, Gminny Organizator Szkolnych Imprez Sportowych przy współpracy LKS Koluszki i Szkoły Podstawowej Nr 2 przeprowadził w ramach Igrzysk Dzieci Miniturniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców (Oliwer Szulc, Artur Jędrzejczak, Aleksander Żegota, Szymon Brzeziński, Jakub Witkowski, Marcel Pilaszek, Damian Kobyłecki, Mateusz Bankowski) stanęła na najwyższym stopniu podium, a drużyna dziewcząt (Milena Soszka, Natalia Jakubiak, Aleksandra Pawlak, Jagoda Pudlarz, Aleksandra Borowiecka, Zuzanna Rybicka, Sonia Kurczewska, Natalia Nowak, Amelia Nesteruk, Amelia Biskupska) zajęła trzecie miejsce.
          Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i obiecujemy kibicować w dalszych rozgrywkach. Jesteśmy z Was dumni.