Aktualności

 • XI Rajd Pieczonego Ziemniaka

  W sobotni poranek 19 października 2019r. po raz kolejny wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę uczestnicząc w XI Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. 10 - kilometrową trasę pokonaliśmy w 2 godziny, ciesząc się piękną polską złotą jesienią. Celem naszej wyprawy była Szkoła Podstawowa w Będzelinie, gdzie czekały na nas pieczone przy ognisku kiełbaski i ziemniaki oraz konkurencje sportowe przygotowane przez LKS Koluszki. Kilka godzin spędzonych aktywnie na świeżym powietrzu wprawiło nas w doskonały nastrój. Wszyskich miłośników pieszej turystyki zapraszamy do udziału w rajdzie za rok, a dzisiaj obejrzyjcie naszą fotorelację.
  Bożena Delewska i Joanna Węderska

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie pierwszoklasistów.

 • Informacja

   Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 • Biblioteka w obiektywie

  Drodzy Czytelnicy październik to od lat Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy pod hasłem „Biblioteka w szkole” prezentującej zdjęcia z różnych akcji, konkursów i inicjatyw podejmowanych przez naszą bibliotekę.

                                                                    E. Szeleszczyk

 • Sukces naszych biegaczy

  9.10.2019r na obiektach OSIR w Koluszkach odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. W kategorii Igrzyska Dzieci nasi chłopcy zajęli 1 miejsce, a dziewczęta 5, w Igrzyskach Młodzieży chłopcy uplasowali się na 3 miejscu. Zwycięska drużyna w składzie: Brzeziński Szymon, Maciej Jakubiak, Błażej Niedośpiał, Jakub Witkowski, Tobiasz Bednarek, Aleksander Żegota, Damian Kobyłecki, Adrian Waliszek, będzie reprezentowała naszą gminę w zawodach rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim.

  Gratulujemy biegaczom i ich opiekunom p. Krzysztofowi Pietrzykowi i p. Małgorzacie Skibińskiej.

 • BohaterON

  Uczniowie naszej szkoły z inicjatywy szkolnego samorządu po raz pierwszy włączyli się w akcję BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

   

  Ósmoklasiści na stronie internetowej poświęconej akcji najpierw znaleźli kompendium Powstańców, które pozwoliło im poznać historię uczestników walk o stolicę oraz zaadresować kartkę bezpośrednio do jednego z nich. Następnie na lekcji języka polskiego napisali do nich naprawdę wzruszające listy. Chętni przeczytali je w klasie kolegom. Niejednemu słuchającemu zakręciła się łezka w oku.

  Koordynatorami kampanii w szkole są pan Rafał Brzeziński – opiekun samorządu szkolnego oraz pani Joanna Karasek – nauczycielka języka polskiego.

 • Wycieczka do Sejmu

  30 września br. reprezentanci naszej naszej szkoły wraz z przedstawicielami placówek oświatowych gminy Koluszki wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP zorganizowanej przez Biuro Poselskie pana Romana Sasina. Wczesnym rankiem wyruszyli busem spod szkoły pod opieką pani Joanny Karasek do Koluszek, gdzie czekał na nich autokar do Warszawy.

   

  Stolica przywitała wycieczkowiczów deszczową pogodą, toteż po odebraniu przepustek od razu rozpoczęli zwiedzanie budynków sejmowych. Oczywiście najpierw przejść trzeba było przez bramki kontroli bezpieczeństwa i prześwietlić bagaż. W holu cierpliwie czekała sympatyczna pani przewodnik. Po zebraniu grupy krótko opowiedziała o historii polskiego parlamentaryzmu, po czym uczestnicy wycieczki odwiedzili salę obrad. Mieli okazję zasiąść na galerii dla publiczności i zrobić pamiątkowe zdjęcia, a później mogli przyjrzeć się sejmowym korytarzom.

  Na zakończenie wizyty w Sejmie RP uczestnicy wycieczki zawitali do sejmowej restauracji. Tutaj czekał na nich smaczny obiad. Po posiłku trzeba było pożegnać Warszawę i udać się w drogę powrotną do domu.

  Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują za sprawną organizację wyjazdu miłe przyjęcie w Warszawie.

 • Wycieczka do Sadów Klemensa

  W dniu 12 września 2019r. klasa IIa i IIb wraz z wychowawcami  panią Delewską i panią Białas udały się na wycieczkę szkolną do „Parku Rozrywki Sady Klemensa”.  Dzieci odwiedzając park nie tylko przeżyły fajną przygodę, ale uczestniczyły także w warsztatach tematycznych dotyczących edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Dowiedziały się jak powstają jabłka         i mogły ich skosztować, a dzięki zadaniom terenowym poznawały świat poprzez zabawę i dotyk. Wycieczka wszystkim się podobała co było najbardziej widać po minach zadowolonych dzieci.

 • Szkolny projekt edukacyjny „Już od rana cała szkoła rozczytana”- II edycja

  Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

  Od 1 października 2019r. rusza II edycja projektu „Już od rana cała szkoła rozczytana”. W projekcie biorą udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz chętni rodzice. Cele oraz szczegóły przebiegu naszego szkolnego projektu zostały zamieszczone w zakładce Biblioteka szkolna i na Tablicy informacyjnej dla rodziców- na dolnym korytarzu

  Żadnego świadomego rodzica/opiekuna czy nauczyciela nie należy przekonywać o tym, że czytanie dla przyjemności nie jest stratą czasu, że codzienne systematyczne czytanie bardzo korzystnie wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci i młodzieży- a przecież wszystkim dorosłym tak samo na tym zależy. Dlatego apel: CZYTAJCIE!, powinien być na etapie szkoły kierowany nie do dzieci, ale do dorosłych i powinien brzmieć: czytajcie dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

   

   

 • Informacja

  W związku z awarią linii telefonicznej telefonu stacjonarnego prosimy dzwonić na numer komórkowy 512 446 650.

  Awaria może potrwać do 30 września 2019r.

 • Drodzy Czytelnicy Biblioteki Szkolnej

  Wypożyczenia w bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy w najbliższy piątek, to znaczy 20 września. Dokładne godziny wypożyczeń w każdym dniu umieszczono w zakładce Biblioteka szkolna

  Zwyczajem lat ubiegłych uczniowie klas pierwszych rozpoczynają samodzielne wypożyczenia do domu w II semestrze, po uroczystości pasowania na czytelnika.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

 • Dowóz uczniów

   

   

  W dniu 2 września 2019r. odwóz uczniów po zakończeniu uroczystości.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. o godz. 9.00 w hali sportowej Szkoły Postawowej w Gałkowie Dużym.

  Msza Św. w kościele parafialnym 2.09.2019r. o godz. 8.00

  Obowiązuje strój galowy i obuwie na zmianę.

  2 września wszyscy uczniowie proszeni są o przyniesienie kluczyków do szafek.
   

  W dniu 05 września 2019r. odbędą się zebrania rodziców według następującego planu:
  godz. 17.00- rodzice uczniów klas I-III
  godz. 17.30- rodzice uczniów klas IV-VIII
  godz. 18.30- zebranie Rady Rodziców

   

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

 • Festiwal talentów czerwiec 2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal talentów czerwiec 2019.

 • PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE WAKACJI!!!

  UDANEGO WYPOCZYNKU!

 • „Dobrze Jemy ze Szkołą na widelcu”  2018/2019 Wiem, co jem !!!

   

              W Roku Szkolnym 2018/2019 uczniowie z klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiego Programu ”Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Jesteśmy przekonani, że szkoła czyli nasza działalność może przyczynić się do tego, aby dzieci i młodzież lepiej się odżywiały, a przez to mądrzej i zdrowiej żyły. Wdrożyliśmy wiele działań, które pozwoliły zaszczepić miłość do dobrego jedzenia. Działaliśmy zdecydowanie i sukcesywnie, aby osiągnąć długofalowe rezultaty. Wspólnie kształtowaliśmy dobre nawyki żywieniowe. Ogólnopolski projekt edukacji żywieniowej i kulinarnej, pozwolił realizować zajęcia związane z tematyką zdrowego żywienia. Dowiedzieliśmy się jakie produkty są dla nas dobre a jakich należy unikać lub ograniczać,  które produkty spożywcze są istotne dla kondycji fizycznej w codziennej diecie, skąd pochodzą, jak się je uprawia.  Stworzyliśmy piramidę żywienia. Na gazetkach szkolnych i klasowych pojawiły się owoce i warzywa wykonane przez nas własnoręcznie. Podczas prac plastycznych i technicznych korzystaliśmy ze wszystkich dostępnych materiałów: gazet, wycinanek, farb, bibuły. Najbardziej jednak trafiły do nas zajęcia, podczas których przygotowywaliśmy wspólne śniadania, sałatki, soki, a następnie przychodził czas degustacji. Talerze pełne smakołyków znikały błyskawicznie. Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na kilka pytań, np. „Gdzie szukać dobrego jedzenia?, Jak poznać dobre jedzenie?, Co jest dobre dla naszego organizmu i dlaczego?”

  Postanowiliśmy, że w roku szkolnym 2019/2020 przystąpimy do III edycji Ogólnopolskiego Programu.

   

  Koordynatorzy projektu: Jolanta Kruś i Emilia Wojciechowska

 • ŚWIADCZENIA 500 +, 300+

  Szanowni Państwo, w zakładce dla rodzica znajdują się informacje o zasadach przyznawania świadczeń "500+" i "300+". Zachęcamy do zapoznania się z wymaganiami.

 • Ostatni numer gazetki "Z ostatniej ławki"

  Zapraszamy do lektury ostatniego w tym roku szkolnym numeru naszej gazetki.

  gazetka9.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub 512446650 - sekretariat
  512446651 - księgowość

Galeria zdjęć