Aktualności

 • Ruszyła IX edycja środowiskowej akcji „Poczytaj mi Koleżanko, Kolego!”

  W miniony poniedziałek rozpoczęliśmy IX edycję akcji pod hasłem : „Poczytaj mi Koleżanko, Kolego!”.  Podobnie jak w latach poprzednich chętni uczniowie z klas IV-VIII głośno czytają młodszym koleżankom i kolegom. W listopadzie i grudniu czytający wolontariusze będą systematycznie odwiedzać Przedszkole  w Gałkowie Dużym, by w czasie wolnym od lekcji poczytać przedszkolakom ze wszystkich grup. Maluchy z zainteresowaniem słuchają starszych, oglądają kolorowe ilustracje i  odpowiadają na zadawane pytania.
  Celem akcji jest promowanie czytania książek wśród dzieci i młodzieży, czytanie dla przyjemności i relaksu jest jedną z form spędzania czasu wolnego. 
  Bardzo cieszy fakt, że w dzisiejszym zapędzonym świecie, w którym stawia się głównie na własny rozwój i zaspokajanie swoich potrzeb, nasi uczniowie chcą i potrafią bezinteresownie poświęcać swój czas dla rozwoju innych. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie i udział w akcji.                                               Elżbieta Szeleszczyk

   

 • Eropejski Dzień Zdrowego Jedzenia

              8 listopada to szczególny dzień dla wszystkich, którym bliska jest idea edukacji żywieniowo-kulinarnej.  Jak co roku, tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety. To świetna okazja nie tylko by przekazać dzieciom wiedzę i dobry przykład dotyczący zdrowych nawyków żywieniowych, ale również świetna okazja aby wspólnie przygotować posiłek i zasiąść przy wspólnym stole.
  Jolanta Kruś

 • Spotkanie pokoleń

  W dniu 7 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się „Spotkanie pokoleń”- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej i Zespołu Śpiewaczego Gałkowianie w 101 rocznicę odzyskania Niepodległości

  Serdecznie zapraszamy

 • Nowości czytelnicze zwieńczyły obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

  Drodzy Czytelnicy serdecznie zapraszam do wypożyczania nowości z naszej szkolnej biblioteki. Wśród nich znalazły się: komiksy z serii Studio tańca, Ptyśi Bill, cały cykl Baśniobór, nowe tytuły z serii Magiczne Drzewo, nowa seria Przygody w świecie Minecrafta i inne.51 nowych książek za kwotę 1000 zł zakupiono dzięki przychylności Rady Rodziców- serdecznie dziękuję w imieniu czytających uczniów i nauczycieli.

  Nauczyciel bibliotekarz

   

 • Drugoklasiści w progach biblioteki publicznej

  W poprzedni czwartek 24 października uczniowie klasy II a i II b pod opieką nauczycieli udali siędo Filii Bibliotecznej w Gałkowie Dużym. Ta biblioteka jest filią Miejskiej Biblioteki Publicznejw Koluszkach. Młodzi czytelnicy szukali różnic i podobieństw miedzy biblioteką publiczną a biblioteką szkolną, poznali zasady korzystania z biblioteki publicznej i księgozbiór dla dzieci, zobaczyli, jak wygląda zautomatyzowana obsługa czytelników z wykorzystaniem kart magnetycznych i kodów kreskowych. Pani bibliotekarz przybliżyła aktualną ofertę biblioteki publicznej dla młodszych czytelników i ich młodszego rodzeństwa. Przy okazji tego spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się, że dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodzice są zaproszeni do udziału w ogólnopolskim projekcie pod hasłem „Mała książka-wielki człowiek” pod patronatem Krakowskiego Instytutu Książki. Wystarczy przyjśćz dzieckiem do biblioteki publicznej, zapisać malucha w wieku 3-6 lat i odebrać za darmo pierwszą książeczkę dla dziecka i broszurę dla rodziców. Drodzy Rodzice szczegóły projektu znajdziecie na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/ Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

 • Sportowe sukcesy naszych uczniów

  Wydarzenia sportowe ostatnich dni to pasmo sukcesów naszych zawodników. 
  29 października 2019r. chłopcy z klas V i VI  w składzie: Adrian Waliszek, Damian Kobyłecki, Oliwer Krzesiewski, Olivier Szulc, Mateusz Bankowski, Oskar Zych, Mikołaj Suligorski, Aleksander Żegota, Tobiasz Bednarek oraz Szymon Gortat wygrali powiatowy etap 
  Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Dzięki wygranej awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu 2020r. Warto dodać, że udział chłopców w rozgrywkach powiatowych możliwy był dzięki wcześniejszemu zwycięstwu w eliminacjach gminnych.
  Z kolei 28 października br. w koluszkowskiej hali sportowej OSiR, Gminny Organizator Szkolnych Imprez Sportowych przy współpracy LKS Koluszki i Szkoły Podstawowej Nr 2 przeprowadził w ramach Igrzysk Dzieci Miniturniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców (Oliwer Szulc, Artur Jędrzejczak, Aleksander Żegota, Szymon Brzeziński, Jakub Witkowski, Marcel Pilaszek, Damian Kobyłecki, Mateusz Bankowski) stanęła na najwyższym stopniu podium, a drużyna dziewcząt (Milena Soszka, Natalia Jakubiak, Aleksandra Pawlak, Jagoda Pudlarz, Aleksandra Borowiecka, Zuzanna Rybicka, Sonia Kurczewska, Natalia Nowak, Amelia Nesteruk, Amelia Biskupska) zajęła trzecie miejsce.

  Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i obiecujemy kibicować w dalszych rozgrywkach. Jesteśmy z Was dumni.

 • #TwojedaneTwojasprawa

  Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane Twoja sprawa" organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych, którego celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

 • XI Rajd Pieczonego Ziemniaka

  W sobotni poranek 19 października 2019r. po raz kolejny wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę uczestnicząc w XI Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. 10 - kilometrową trasę pokonaliśmy w 2 godziny, ciesząc się piękną polską złotą jesienią. Celem naszej wyprawy była Szkoła Podstawowa w Będzelinie, gdzie czekały na nas pieczone przy ognisku kiełbaski i ziemniaki oraz konkurencje sportowe przygotowane przez LKS Koluszki. Kilka godzin spędzonych aktywnie na świeżym powietrzu wprawiło nas w doskonały nastrój. Wszyskich miłośników pieszej turystyki zapraszamy do udziału w rajdzie za rok, a dzisiaj obejrzyjcie naszą fotorelację.
  Bożena Delewska i Joanna Węderska

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie pierwszoklasistów.

 • Informacja

   Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 • Biblioteka w obiektywie

  Drodzy Czytelnicy październik to od lat Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy pod hasłem „Biblioteka w szkole” prezentującej zdjęcia z różnych akcji, konkursów i inicjatyw podejmowanych przez naszą bibliotekę.

                                                                    E. Szeleszczyk

 • Sukces naszych biegaczy

  9.10.2019r na obiektach OSIR w Koluszkach odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. W kategorii Igrzyska Dzieci nasi chłopcy zajęli 1 miejsce, a dziewczęta 5, w Igrzyskach Młodzieży chłopcy uplasowali się na 3 miejscu. Zwycięska drużyna w składzie: Brzeziński Szymon, Maciej Jakubiak, Błażej Niedośpiał, Jakub Witkowski, Tobiasz Bednarek, Aleksander Żegota, Damian Kobyłecki, Adrian Waliszek, będzie reprezentowała naszą gminę w zawodach rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim.

  Gratulujemy biegaczom i ich opiekunom p. Krzysztofowi Pietrzykowi i p. Małgorzacie Skibińskiej.

 • BohaterON

  Uczniowie naszej szkoły z inicjatywy szkolnego samorządu po raz pierwszy włączyli się w akcję BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

   

  Ósmoklasiści na stronie internetowej poświęconej akcji najpierw znaleźli kompendium Powstańców, które pozwoliło im poznać historię uczestników walk o stolicę oraz zaadresować kartkę bezpośrednio do jednego z nich. Następnie na lekcji języka polskiego napisali do nich naprawdę wzruszające listy. Chętni przeczytali je w klasie kolegom. Niejednemu słuchającemu zakręciła się łezka w oku.

  Koordynatorami kampanii w szkole są pan Rafał Brzeziński – opiekun samorządu szkolnego oraz pani Joanna Karasek – nauczycielka języka polskiego.

 • Wycieczka do Sejmu

  30 września br. reprezentanci naszej naszej szkoły wraz z przedstawicielami placówek oświatowych gminy Koluszki wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP zorganizowanej przez Biuro Poselskie pana Romana Sasina. Wczesnym rankiem wyruszyli busem spod szkoły pod opieką pani Joanny Karasek do Koluszek, gdzie czekał na nich autokar do Warszawy.

   

  Stolica przywitała wycieczkowiczów deszczową pogodą, toteż po odebraniu przepustek od razu rozpoczęli zwiedzanie budynków sejmowych. Oczywiście najpierw przejść trzeba było przez bramki kontroli bezpieczeństwa i prześwietlić bagaż. W holu cierpliwie czekała sympatyczna pani przewodnik. Po zebraniu grupy krótko opowiedziała o historii polskiego parlamentaryzmu, po czym uczestnicy wycieczki odwiedzili salę obrad. Mieli okazję zasiąść na galerii dla publiczności i zrobić pamiątkowe zdjęcia, a później mogli przyjrzeć się sejmowym korytarzom.

  Na zakończenie wizyty w Sejmie RP uczestnicy wycieczki zawitali do sejmowej restauracji. Tutaj czekał na nich smaczny obiad. Po posiłku trzeba było pożegnać Warszawę i udać się w drogę powrotną do domu.

  Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują za sprawną organizację wyjazdu miłe przyjęcie w Warszawie.

 • Wycieczka do Sadów Klemensa

  W dniu 12 września 2019r. klasa IIa i IIb wraz z wychowawcami  panią Delewską i panią Białas udały się na wycieczkę szkolną do „Parku Rozrywki Sady Klemensa”.  Dzieci odwiedzając park nie tylko przeżyły fajną przygodę, ale uczestniczyły także w warsztatach tematycznych dotyczących edukacji ekologicznej i przyrodniczej. Dowiedziały się jak powstają jabłka         i mogły ich skosztować, a dzięki zadaniom terenowym poznawały świat poprzez zabawę i dotyk. Wycieczka wszystkim się podobała co było najbardziej widać po minach zadowolonych dzieci.

 • Szkolny projekt edukacyjny „Już od rana cała szkoła rozczytana”- II edycja

  Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

  Od 1 października 2019r. rusza II edycja projektu „Już od rana cała szkoła rozczytana”. W projekcie biorą udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz chętni rodzice. Cele oraz szczegóły przebiegu naszego szkolnego projektu zostały zamieszczone w zakładce Biblioteka szkolna i na Tablicy informacyjnej dla rodziców- na dolnym korytarzu

  Żadnego świadomego rodzica/opiekuna czy nauczyciela nie należy przekonywać o tym, że czytanie dla przyjemności nie jest stratą czasu, że codzienne systematyczne czytanie bardzo korzystnie wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci i młodzieży- a przecież wszystkim dorosłym tak samo na tym zależy. Dlatego apel: CZYTAJCIE!, powinien być na etapie szkoły kierowany nie do dzieci, ale do dorosłych i powinien brzmieć: czytajcie dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!

   

   

 • Informacja

  W związku z awarią linii telefonicznej telefonu stacjonarnego prosimy dzwonić na numer komórkowy 512 446 650.

  Awaria może potrwać do 30 września 2019r.

 • Drodzy Czytelnicy Biblioteki Szkolnej

  Wypożyczenia w bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy w najbliższy piątek, to znaczy 20 września. Dokładne godziny wypożyczeń w każdym dniu umieszczono w zakładce Biblioteka szkolna

  Zwyczajem lat ubiegłych uczniowie klas pierwszych rozpoczynają samodzielne wypożyczenia do domu w II semestrze, po uroczystości pasowania na czytelnika.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

 • Dowóz uczniów

   

   

  W dniu 2 września 2019r. odwóz uczniów po zakończeniu uroczystości.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub 512446650 - sekretariat
  512446651 - księgowość

Galeria zdjęć