Aktualności

NPRC

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez MEN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

NPRCz-prezentacja_MEN.pdf


DZIAŁANIA PODJĘTE W NASZEJ SZKOLE W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

 


23.02.2017r.

Nowości wydawnicze dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


21.01.2016r.

Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Przypominamy, że od stycznia 2016 r. nasza szkoła realizuje Priorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa mający na celu: „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”. Nasza biblioteka szkolna przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz dzięki systematycznej współpracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami podjęła i przeprowadziła wiele działań służących promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, były to między innymi: Szkolny Turniej Opowiadaczy Literatury „Czytam i opowiadam” (VIII edycja)
- marzec 2016 r., Szkolne Wybory Książek (z udziałem rodziców i opiekunów, nauczycieli
i pracowników szkoły)- maj 2016 r., „Publiczny marsz z książkami i transparentami”
- w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”- 10 czerwca 2016 r. (wszyscy nauczyciele i  uczniowie, chętni rodzice i pracownicy szkoły), „Czytanie łączy pokolenia”
- spotkania w szkolnej bibliotece dla uczniów klas I-III sp, ich rodziców, opiekunów
i nauczycieli- podczas III Festynu Rodzinnego – wrzesień 2016 r., Konkurs Pięknego Czytania Utworów Henryka Sienkiewicza- dla uczniów gimnazjum- października 2016 r.,  Mistrz Pięknego Czytania (II edycja) - dla uczniów klas IV-VI sp (współpraca
z bibliotekarzem Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gałkowie Dużym)- październik
2016 r., konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: „Moda na czytanie” (IV edycja), „Poczytaj mi Kolego, Koleżanko!”- VIII edycja akcji głośnego czytania w Przedszkolu w Gałkowie Dużym- listopad- grudzień 2016 r., zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży
- listopad- grudzień 2016 r. (tytuły nowości wybrano na podstawie wyników Szkolnych Wyborów Książek i skonsultowano je z radą rodziców, samorządem szkolnym oraz
z pracownikiem Filii MPB w Gałkowie Dużym). Czas realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- I edycji, w której wzięliśmy udział- został określony na rok kalendarzowy 2016. Nasza szkoła i nasza szkolna biblioteka, zwyczajem lat ubiegłych, będzie nadal promować i wspierać rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W lutym 2017 r. rozpoczniemy realizację projektu szkolnego „Już od rana cała szkoła rozczytana” zakładającego codzienne poranne kilkuminutowe głośne czytanie przez nauczycieli
we wszystkich klasach rozpoczynających lekcje (w oparciu o nowości wydawnicze
z księgozbioru biblioteki szkolnej). Natomiast w drugiej połowie marca odbędzie się kolejna, już IX, edycja Szkolnego Turnieju Opowiadaczy Literatury „Czytam i opowiadam”. Podobnie jak w przypadku realizowanego w roku kalendarzowym 2015 programu „Książki naszych marzeń”, oczekujemy, że zakup nowości czytelniczych wpłynie na zdecydowany wzrost liczby wypożyczonych książek i liczby aktywnych czytelników.

                                                                                                          E. Szeleszczyk


21.01.2016r.

Nowości wydawnicze dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Drodzy Czytelnicy! Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na początku grudnia 2016 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, w większości wybrane przez Was podczas Szkolnych Wyborów Książek. Dokładne tytuły zakupionych książek dla szkoły podstawowej i dla gimnazjum będzie można wkrótce sprawdzić na stronie internetowej szkoły, w zakładce Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 809 woluminów za kwotę 15 000 zł (12 000 zł pozyskano z dotacji celowej budżetu państwa, a 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego szkołę). Pierwsze opracowane i obłożone książki trafiły do czytelników przed feriami zimowymi, po kolejne tytuły zapraszam w lutym, marcu i kwietniu br.

                                                                                                                      E. Szeleszczyk


Poczytaj mi Kolego, Koleżanko


9.11.2016r.

Wyniki konkursu plastycznego "Moda na czytanie"

W minioną środę 9 listopada 2016 r. została rozstrzygnięta IV edycja konkursu plastycznego „Moda na czytanie”. Na konkurs wpłynęło 12 prac – plakatów promujących czytanie.

Jury w składzie: p. K. Czapnik, p. J. Karasek, p. E. Szeleszczyk przyznało następujące nagrody
i wyróżnienia:

Klasy IV- VI: I miejsce Julia Krych klasa V i Oliwia Rajska klasa VI, II miejsce nie przyznano,
III miejsce nie przyznano, wyróżnienie Natalia Sadowska            klasa V

Klasy I – III gimnazjum: I miejsce Oliwia Kralkowska klasa I b, II miejsce           nie przyznano,

III miejsce nie przyznano, wyróżnienie nie przyznano


31.10.2016r.

II edycja Konkursu Pieknego Czytania dla uczniów klas IV-VI

Tuż po konkursie pięknego czytania utworów Sienkiewicza nadszedł czas
na indywidualne prezentacje młodszych czytelników. W piątek, 28 października br., uczniowie z klas IV- VI czytali przed publicznością dowolnie wybrane książki z biblioteki szkolnej. Promocja zbiorów biblioteki szkolnej cieszy się od lat popularnością w naszej szkole, jest priorytetem nie tylko podczas realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i przynosi efekty w postaci wzrostu liczby aktywnych czytelników
i wypożyczanych książek. W jury zasiadły panie : K. Czapnik, E. Szeleszczyk i p. Marta Dąbrowska- pracownik Gałkowskiej Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach. Wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać fragmentów takich utworów, jak: „Puc, Bursztyn i goście”, „W pustyni i w puszczy”, „Akademia pana Kleksa”, „Pięciopsiaczki”, „Geniusz Kuba Plan doskonały”, „Jagiełło pod prysznicem”, „Koszmarny Karolek w samochodzie”, „Opowieści z Narnii Książę Kaspian”. Niekiedy prezentacjom  towarzyszyły stroje lub rekwizyty, co pozwalało na uzyskanie dodatkowych punktów.

            Oto wyniki piątkowego konkursu:

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania- Dariusz Cypel kl. V, II miejsce zdobyły-Ingrid Darnowska kl. IV b i Wiktoria Rzeźnik kl. VI, III miejsce-Jakub Żakieta  kl. V Wyróżnienia: Kacper Drużdż kl. IV a,Ewa Kompa kl. IV b.

            Serdecznie gratuluję wszystkim występującym i już dziś zapraszam do udziału
w konkursie „Opowiadam o tym, co przeczytałem” (znanym od lat pod nazwą „Czytam
i opowiadam”) planowanym w kolejnym semestrze (marzec 2017 r.) bieżącego roku szkolnego.

                                                                                                                      E. Szeleszczyk


31.10.2016r.

Gimnazjaliści pięknie czytali utwory Henryka Sienkiewicza

W miniony czwartek, 27 października 2016 roku, odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Aby uhonorować patrona roku 2016- Henryka Sienkiewicza, gimnazjaliści czytali dowolnie wybrane utwory tego polskiego noblisty. Sienkiewiczowska proza nie należy do łatwych, jednak konkursowicze pięknie poradzili sobie z prezentacją
i głosową interpretacją czytanych fragmentów. Jury w składzie: p. J. Czerwińska, p. J. Karasek, p. E. Szeleszczyk nie miało łatwego zadania, gdyż poziom przygotowania uczestników był wysoki i wyrównany. Oprócz właściwego tempa, dykcji, intonacji i  interpretacji oceniano również wykonanie zadania dodatkowego- reklamę wybranego utworu, strój i rekwizyt.

            Oto laureaci II edycji Konkursu Pięknego Czytania dla gimnazjum:

I miejsce- Hubert Czapnik kl. I b, II miejsce- Kacper Czapnik kl. III b, III miejsce- Barbara Federak kl. II a. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Witek kl. I b, Klaudia Skibińska kl. I b, Sara Ciszek kl. II a, Zuzanna Trojak kl. III a, Sylwia Milczarek kl. III b, Karol Olszak kl. III b.

            Gratulujemy wszystkim laureatom i wszystkim występującym. Gimnazjalnej publiczności dziękujemy za stworzenie wyjątkowego nastroju sprzyjającego prezentacji prozy Henryk Sienkiewicza. Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i kulturalnego zachowania.

                                                                                                                      Elżbieta Szeleszczy


27.10.2016r.

Czytanie łączy pokolenia

Pod takim hasłem promowano czytanie i zbiory biblioteki szkolnej podczas tegorocznego festynu rodzinnego, który odbywał się w naszej szkole 24 września (w minioną sobotę).

Rodzice, dziadkowie i opiekunowie mogli w tym dniu dokładnie poznać zbiory naszej biblioteki, uzyskać informacje o realizowanym w szkole Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, a także o fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, która w tym roku obchodzi 15 lat swego istnienia i działania. Goście szkolnej biblioteki poznali bliżej pozytywne skutki głośnego i systematycznego czytania dzieciom. Cieszy fakt, że starsi uczniowie (z klasy V i z gimnazjum) i rodzice bardzo chętnie włączyli się w sobotnie głośne czytanie. Najmłodsza słuchaczka miała … 2 i pół miesiąca, ale przecież w tym przypadku im wcześniej, tym lepiej. Bardzo dziękuję wszystkim odwiedzającym szkolną bibliotekę
i zapraszam do systematycznych korzystania z naszego księgozbioru, który w bieżącym roku szkolnym, dzięki realizowanemu programowi, zostanie znacznie wzbogacony w nowości czytelnicze dla młodszych i starszych uczniów.

                                                                                  E. Szeleszczyk


10.06.2016r.

Jak nie czytam jak czytam

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”

W miniony piątek 10 czerwca z dowolnie wybranymi książkami w ręku maszerowaliśmy w kolorowym pochodzie przez naszą miejscowość na „Stadion leśny” w Gałkowie Dużym.

Nieśliśmy przygotowane wcześniej transparenty z hasłami promującymi czytanie, m. in. takimi jak: „Czytanie daje moc”, „Czytania uczcie się od nas”, „Włącz czytanie”, „Czytaj książki, będziesz wielki”, „Czytam, więc wiem”, „Czytanie uzależnia- pozytywnie!” itp. Niektórzy z nas przebrali się za ulubione postaci literackie. Na stadionie leśnym czytaliśmy przyniesione książki- najpierw cicho, a następnie głośno- każdy swój tekst. Czytanie rozpoczęliśmy o godzinie 10.00, włączając się w ustanawianie rekordu czytania w tym samym momencie. Następnie „książkowo-ludzkim łańcuchem” otoczyliśmy boisko. Byli wśród nas uczniowie Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice - w sumie 296 osób. Po powrocie do szkoły spotkaliśmy się jeszcze na chwilę w hali sportowej, gdzie budowaliśmy wieże z książek- każda klasa swoją. Akcja miała na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży Liczne zdjęcia z tych wydarzeń umieściliśmy na stronie szkoły w Albumie fotograficznym.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie
i dokumentowanie czytelniczych wydarzeń. Wszystkim czytającym życzę miłych wakacyjnych spotkań z książkami w plenerze- pamiętajmy, że modę na czytanie możemy lansować wszędzie- również w parku, ogrodzie czy na boisku sportowym.

                                                                                                          Elżbieta Szeleszczyk


60.06.2016r.

Publiczny marsz z książkami na boisko pod lasem w Gałkowie Dużym  w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” – 10 czerwca 2016

Przygotowania i przebieg:

 1. Wychowawcy klas i wszyscy czytający nauczyciele rozpropagowują akcję wśród uczniów w najbliższy piątek i poniedziałek (szczegóły akcji na stronie: www.czytamy.org )

 2. Każda klasa przygotowuje jeden transparent z hasłem promującym czytanie (przykładowe hasła dostępne są w szkolnej bibliotece)
  - do czwartku (9 czerwca). Przygotowane transparenty można złożyć w bibliotece szkolnej.

 3. Uczniowie uczestniczący w marszu mogą przebrać się za postacie literackie – wybór postaci dowolny w zależności od inwencji i pomysłowości uczniów.

 4. Wskazane, aby uczniowie poszczególnych klas ubrali się w stroje (np.
  t-shirty, czapki, apaszki itp.) jednakowego, ustalonego wcześniej, koloru.

 5. W klasach I-III sp do współpracy, zaangażowania i opieki zapraszamy chętnych rodziców.

 6. Wszyscy uczestnicy marszu (uczniowie, nauczyciele, rodzice, zainteresowani mieszkańcy naszej miejscowości) mają ze sobą ulubione książki. Każdy czyta to, co lubi.

 7. Ruszamy spod szkoły 10 czerwca o godzinie 9.30 na boisko pod lasem
  w Gałkowie Dużym.

 8. Na boisku punktualnie o godzinie 10. 00 (podobnie jak w całym kraju) czytamy po cichu przez 10 minut swoje książki. Następnie - na umówiony znak- przez kolejnych 5 minut jednocześnie wszyscy uczestnicy czytają głośno swoje książki.

 9. Po zakończeniu głośnego czytania tworzymy „książkowy łańcuch” dookoła boiska- stoimy pojedynczo obok siebie, łączymy się wyciągniętymi w rękach książkami.

 10. Na zakończenie czytelniczego marszu każda klasa układa swoje książki
  w jak najwyższą wieżę.

 11. Wszystkie działania będą dokumentowane fotograficznie i filmowo.

 12. Planowany powrót do szkoły około godziny 11.00 – 11.20

 13. W przypadku brzydkiej pogody wszystkie (z wyjątkiem marszu) zaplanowane etapy akcji „Jak nie czytam, jak czytam” odbędą się w hali sportowej.

 14. Bardzo proszę nauczycieli i rodziców (z dobrym sprzętem fotograficznym, umożliwiającym wykonanie np. zdjęcia panoramicznego dobrej jakości) o pomoc w dokumentacji fotograficznej i filmowej tego ważnego czytelniczego przedsięwzięcia

Elżbieta Szeleszczyk

nauczyciel bibliotekarz

ZS w Gałkowie Dużym

 


21.05.2016r.

Sukces naszych gimnazjalistek w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Na ścieżkach Chrystusowych".

Uczennice kl. IIa: Natalia Jaruga, Julia Soszka i Zuzanna Trojak zostały docenione przez jury Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Na ścieżkach Chrystusowych” poświęconego poezji Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II, który odbył się 18 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Starosta Łódzki Wschodni Andrzej Opala, Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat oraz Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział 20 uczniów z powiatów łódzkiego wschodniego i tomaszowskiego. Pięcioosobowe jury pod przewodnictwem pana Dymitra Hołówko - aktora Teatru Nowego w Łodzi – nie miało łatwego zadania, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki. Przyznano dwa pierwsze i dwa drugie miejsca.

I miejsceNatalia Jaruga z Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Gałkowie Dużym,

podopieczna pani Joanny Karasek

                       Karolina Michałus z Gimnazjum im. Wł. Reymonta w Wiączyniu Dolnym,

podopieczna pani Ewy Orłowskiej

II miejsce – Patryk Roman z Publicznego Gimnazjum w Popielawach, podopieczny pani Moniki Dziedzińskiej

                      Konrad Zylbersztajn z Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Koluszkach, podopieczny pana Dawida Urbańczyka

III miejsce – Julia Soszka z Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Gałkowie Dużym, podopieczna pani Joanny Karasek

Jury przyznało również wyróżnienia, a otrzymali je: Kinga Jeżak i Anita Najder z Publicznego Gimnazjum w Popielawach, Przemysław Retwiński  z Gimnazjum nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Koluszkach oraz Zuzanna Trojak z Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Gałkowie Dużym.

               Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Koluszkach oraz Starostwo Powiatowe w Łodzi.

Młodzi recytatorzy wykazali się niezwykłą dojrzałością w interpretacji trudnej, filozoficznej poezji. Dzięki temu słuchający ich goście w twórczy sposób mogli przypomnieć sobie sylwetkę i myślenie Świętego Jana Pawła II. Za niepowtarzalną atmosferę w ciepłych słowach dziękowali gimnazjalistom obecni wśród gości Andrzej Opala i Waldemar Chałat.

Organizatorki konkursu – Joanna Karasek i Elżbieta Szeleszczyk - serdecznie dziękują sponsorom i fundatorom nagród za okazane wsparcie, pani Teresie Wodzyńskiej za piękne kwiaty, a pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za gościnę.

Joanna Karasek


Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach

13 maja pod opieką pań J.Karasek i E. Szeleszczyk wyjechaliśmy na krótką wycieczkę
do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach. Na miejscu ciepło przywitała nas sympatyczna pani bibliotekarka.

Razem z klasą zwiedzaliśmy bibliotekę, poznaliśmy czytelnicze nowości i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Oglądaliśmy nawet stare kroniki. Bardzo miło spędziliśmy czas wśród książek.

Uczniowie kl.IV                          
 M. Adamczyk, P. Gierach, O. Doliński, K. Cieplucha

 


10.05.2016r.

Szkolne Wybory Książek  w Zespole Szkół w Gałkowie Dużym, 9-12 maja 2016 r.;  realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Drodzy Czytelnicy - Rodzice, Dziadkowie,

Nauczyciele, Pracownicy
i Uczniowie ZS w Gałkowie Dużym

 

W związku z realizacją przez naszą szkołę i szkolną bibliotekę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i przyznaną dotację celową na zakup nowości czytelniczych służących rozwojowi czytelniczych zainteresowań dzieci i młodzieży oraz promocji czytelnictwa prosimy Was o pomoc w sporządzeniu listy tytułów książek, które zostaną zakupione do naszej szkolnej biblioteki do końca bieżącego roku kalendarzowego.
Z Waszej cennej pomocy korzystaliśmy już wcześniej, przy sporządzaniu listy zakupów w ramach realizacji programu „Książki naszych marzeń”. Zakupione książki okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i zdecydowanie wpłynęły na wzrost poziomu aktywnego czytelnictwa naszych uczniów.

 Prosimy o wskazanie autorów i tytułów 5 książek – nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, których nie ma w naszej szkolnej bibliotece, a które, Waszym zdaniem powinny się w niej znaleźć, by w pełni posłużyć rozwojowi czytelniczych zainteresowań uczniów w wieku od 6 do 16 lat. Przypominamy, że wymienione przez Was tytuły nie mogą należeć do kanonu obowiązujących lektur, mogą natomiast mieć formę elektroniczną lub być napisane w języku obcym nowożytnym nauczanym
w naszej szkole. Karty do glosowania można pobrać w bibliotece szkolnej. Będą one zbierane w klasach we wtorek 10 maja br. Można je również oddać w bibliotece w dniu 12 maja (najbliższy czwartek).

Dziękujemy za udział w glosowaniu!

E. Szeleszczyk i Koło Przyjaciół Biblioteki

 


15.04.2016r.

Tydzień pod znakiem konkursu "Czytam i opowiadam"

W mijającym tygodniu w naszej szkole odbyła się VI edycja konkursu „Czytam i opowiadam” adresowanego do wszystkich czytających i promujących modę na czytanie uczniów. Zadanie konkursowe polegało, podobnie jak w latach poprzednich, na barwnym
i interesującym opowiedzeniu słuchaczom o przeczytanym utworze. Istotnym był fakt,
że uczestnicy nie mogli prezentować książek z kanonu obowiązujących lektur.
11 i 12 kwietnia na terenie biblioteki szkolnej odbyły się występy wszystkich konkursowiczów, w kategorii klas I- III szkoły podstawowej zgłosiło się 17 uczniów,
w kategorii klas IV- VI 15 uczniów, a gimnazjum było reprezentowane przez 8 uczniów.
W dniu 14 kwietnia miały miejsce występy laureatów, którzy mogli zaprezentować swe umiejętności przed całą szkołą.
Wyniki konkursu: klasy I- III sp: I miejsce Patrycja Szajble klasa I a i Liwia Kaczmarek klasa III a, II miejsce Alicja Jasnowska klasa III a, III miejsce Jan Krzemiński klasa I a; wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Alicja Tomczyńska klasa I a, Klara szkarłat klasa I b, Jagoda Pudlarz klasa II b, Zuzanna Goliat klasa II c.

Klasy IV- VI sp: I miejsce Dariusz Cypel klasa IV, II miejsce Wiktoria Witek klasa VI b, III miejsce Julia Krych klasa IV, Jakub Żakieta klasa IV, Wiktoria Biskupska klasa VI a, wyróżnienie: Natalia Sadowska klasa IV.

Klasy I- III gimnazjum: I miejsce Jacek Łapinkiewicz klasa III b, II miejsce Zuzanna Hymka klasa I b, III miejsce Zuzanna Trojak klasa II a, wyróżnienie Weronika Jeżyna klasa I b i Emilia Gawryś klasa I b.

Wszystkim opowiadającym gratulujemy przygotowania, odwagi i udanych występów. Nagrody i wyróżnienie dla laureatów zostaną wręczone na początku maja.

E. Szeleszczyk


7.04.2016r.

Wyniki konkursu "Ilustracja do wybranej książki"

 

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Ilustracja do wybranej książki z biblioteki szkolnej”

Na konkurs wpłynęło 27 prac, niestety nie wszystkie spełniały regulaminowe kryteria, niektóre powielały istniejące już ilustracje. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy I- II szkoły podstawowej

I          miejsce           Alicja                          Tomczyńska             klasa   I a

Kacper                      Kowalczyk                klasa   II a

 1. miejsce           Zuzanna                    Goliat                         klasa   II c
 1. miejsce           Beata                          Kaczmarczyk            klasa II c                               

 

Wyróżnienia:            Maksymilian              Kompa                       klasa I a

                                   Jan                             Krzemiński                klasa   I a

                                   Maja                          Maciejewska              klasa   I a

                                   Patrycja                     Szajble                       klasa   I a

                                   Aleksandra                Kabat                         klasa I c

                                   Natalia                       Opala                         klasa   II a

                                   Aleksandra                Pawlak                       klasa   II c

                                   Klasy III - VI szkoły podstawowej

I          miejsce           Natalia                       Sadowska                  klasa  IV

II         miejsce           Justyna                      Przewoźniak  klasa   V

III       miejsce           Wiktoria                    Rzeźnik                      klasa   V

Klasy I - III gimnazjum

I          miejsce           Małgorzata                Miazek                       klasa  II b

II         miejsce           nie przyznano

III       miejsce           nie przyznano

Nagrody zostaną wręczone pod koniec kwietnia lub na początku maja.


Działania zrealizowane w ramach NPRCz

15.03.2016r.

Konkurs o Kubusiu Puchatku


15.03.2016r.

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach

W marcu i w kwietniu biblioteka szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w konkursach: „Ilustracja do wybranej książki z biblioteki szkolnej” oraz „Czytam i opowiadam” - VI edycja. Szczegółowe regulaminy konkursów znajdziecie w naszej bibliotece lub na stronie szkoły w zakładce Biblioteka szkolna, Konkursy

 


8.02.2016r.

Uroczyście obiecuję być dobrym czytelnikiem

     W miniony piątek – 5 lutego 2016 r. –w bibliotece Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie klasy I a, I b i I c zostali włączeni w poczet aktywnych czytelników biblioteki szkolnej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:  dyrekcja szkoły, wychowawcy klas I i pani Marta Dąbrowska- pracownik Gałkowskiej Filii Biblioteki Publicznej w Koluszkach. W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli też szóstoklasiści- uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki, którzy wcielili się w role: Alladyna, Kopciuszka, Alibaby, Dziewczynki z zapałkami, Wróżki, Baby Jagi, Smoka, Królewny Książki. Postaci z bajek i baśni swoimi występami i strojami uświetniły ten dzień. Były też świadkami obietnicy złożonej przez pierwszoklasistów, którzy przyrzekali czytać i szanować wypożyczone książki. Najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i tekturowe teczki ufundowane z konta rady rodziców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.


5.02.2016r.

Zabierz książki na ferie zimowe

Po raz kolejny biblioteka szkolna ogłasza akcję pod nazwą „Zabierz książki i czasopisma na ferie zimowe”. W dniach 8-12 lutego 2016 r. zapraszam wszystkich miłośników czytania do wypożyczania 4-5 książek i 4-5 czasopism na czas ferii zimowych.

                                                                                              E. Szeleszczyk


W klasie piątej szczęśliwie powróciła moda na czytanie

Od kilku tygodni w naszej szkolnej bibliotece cieszymy się książkami naszych marzeń, nie mniej jednak cieszymy się z powrotu naszych dawnych aktywnych czytelników. I tak między regały i biblioteczne stoliki powrócili po wielomiesięcznej przerwie uczennice i uczniowie obecnej klasy piątej. Trzymamy kciuki, by nie stracili zapału do czytania i dzielnie wyznaczali tę drogę innym czytelnikom. Chłopcy z klasy piątej szczególnie zainteresowali się „Strażnikami historii”, „Zwiadowcami”, „Dziennikiem cwaniaczka”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć piątoklasistów coraz częściej spędzających przerwy z książką.

                                                                  Elżbieta      Szeleszczyk

 


Rodzice wspierają działania biblioteki szkolnej

Od wielu lat Rodzice naszych uczniów wspierają działania biblioteki szkolnej, między innymi: zbierają makulaturę, przekazują darowizny w formie książek, pomagają przygotować kostiumy dla uczestników w konkursu „Czytam i opowiadam”, pomagają najmłodszym czytelnikom w wyborze książek do wypożyczenia. W minionym roku brali udział
w Ogólnopolskich Wyborach Książek i współtworzyli listę „książek naszych marzeń”.
Za okazaną pomoc, wsparcie i porady czytelnicze serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom, licząc jednocześnie na dalszą owocną współpracę. Od bieżącego roku kalendarzowego rozpoczynamy w Albumie fotograficznym  Galerię Darczyńców Biblioteki Szkolnej i tak zaprosiliśmy do niej: panią Katarzynę Skurpel
i panią Monikę Borowiecką.
Obie Mamy w raz z dziećmi przekazały bardzo liczne zbiory niemal nowych książeczek, baśni i opowiadań dla najmłodszych czytelników z klas I-II Serdecznie dziękujemy.

            Dyrekcja, Nauczyciele i Czytelnicy Biblioteki Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub 512446650 - sekretariat
  512446651 - księgowość

Galeria zdjęć