Aktualności

Pedagog szkolny Gdzie szukać pomocy Dla ucznia Dla rodzica Szkoła bez przemocy ADHD Jak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami w sieci? Program wychowawczo - profilaktyczny Autyzm, dysleksja rozwojowa, depresja Prezentacje Stop Hejtom Instrukcja zgłaszania ucznia do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

Pedagog szkolny

Jak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami w sieci?

 1. Daj dziecku swój CZAS i UWAGĘ. Spędzaj z dzieckiem czas poza Internetem. Bądź zainteresowany tym, co je fascynuje. Poszukajcie poza internetowych aktywności, które wspólnie lubicie.
 2. Bądź ZAINTERESOWANY i ROZMAWIAJ. Rozmawiaj o tym co dziecko lubi i robi w Internecie. Wyjaśniaj jakie są zagrożenia i jak się przed nimi chronić. Pytaj, jeśli nie wiesz co dziecko robi, na czym polega jego aktywność w Internecie. Towarzysz dziecku podczas aktywności w Internecie. Poznaj jego zainteresowania, motywacje i opinie.
 3. Buduj ZAUFANIE przez szczerość i otwartość. Nie krytykuj, tylko mów o swoich uczuciach i doświadczeniach. Nie kontroluj bezgranicznie, ale rozmawiaj dlaczego ważne jest, abyś wiedział co dziecko robi w Internecie. Nie strasz i nie pouczaj. Bądź rzeczowy i konkretny rozmawiając o zagrożeniach.
 4. Dawaj WSPARCIE i buduj grupę wsparcia. Pomagaj dziecku nawiązać relacje z rówieśnikami. Wspieraj je w dodatkowych aktywnościach poza internetowych. Pozwalaj spędzać czas z innymi.
 5. Pozwól się ROZWIJAĆ. Poszukaj mocnych stron dziecka, jego szczególnych zainteresowań i pomóż mu je rozwijać. Doceniaj pracę i wysiłek, niekoniecznie efekty. Pozwól odkrywać siebie i świat wartości zachęcając do różnych aktywności.
 6. Pamiętaj, że „BIOLOGIA” jest bardzo ważna. Zapewnij dziecku warunki, w których będzie wyspane, najedzone, nieprzemęczone, zdrowe, bezpieczne.
 7. NIE PODDAWAJ SIĘ i nie odpuszczaj. Nie pozwól się odtrącić. Pokazuj, ze dziecko jest dla Ciebie ważne. Pamiętaj kochać je nawet, gdy ma gorszy dzień, a Ty się denerwujesz. Nie kochamy „za” ani „gdy”, ale „pomimo” i „zawsze”.
 8. NIE PANIKUJ, zaufaj sobie. Poczucie humoru, śmiech i zabawa w kontaktach z dzieckiem są bardzo ważne.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub 512446650 - sekretariat
  512446651 - księgowość

Galeria zdjęć