Aktualności

Pedagog szkolny Gdzie szukać pomocy Dla ucznia Dla rodzica Szkoła bez przemocy ADHD Jak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami w sieci? Program wychowawczo - profilaktyczny Autyzm, dysleksja rozwojowa, depresja Prezentacje Stop Hejtom Instrukcja zgłaszania ucznia do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

           

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Znaleźliśmy się w sytuacji bardzo trudnej, która jako nowa, niosąca zmianę, ma prawo budzić wiele skrajnych emocji. Jedną z nich jest lęk, dotyka on nas dorosłych, ale dzieci również mają do niego prawo.

To, że w tym czasie boimy się, to zupełnie naturalne, warto jednak próbować zminimalizować negatywne emocje, szczególnie, że bywają złym doradcą. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by wiadomości dotyczące epidemii sprawdzać najwyżej dwa razy dziennie i używać do tego jedynie sprawdzonych serwisów. Centrum Psychoterapii Pozytywnej zaleca zaś, by myśleć. 

 o tym, na co mamy wpływ, podejść zadaniowo do problemów, to może dać nam poczucie kontroli. Warto szukać pozytywnych informacji, nie zamartwiać się tym, co się jeszcze nie wydarzyło. Zaleca, byśmy planowali dobrą aktywność, wykorzystali czas, który mamy teraz, na zadbanie o siebie i bliskich.

Pamiętajmy, że dzieci naśladują nasze zachowania. Nasze emocje szybko się im udzielają. Dlatego też, zwróćmy uwagę na to jak sami funkcjonujemy w tej nowej, trudnej rzeczywistości. Postarajmy się zachować spokój oraz zdrowy rozsądek. Spędźmy ten czas na wspólnej zabawie, czytaniu, rozmowie z dzieckiem. Bądźmy dla dziecka wsparciem i dbajmy o to aby mimo tej trudnej sytuacji w której się znaleźliśmy miało uśmiech na twarzy.

W tych trudnych dniach dla nas wszystkich bardzo ważne jest wsparcie i wzajemne zrozumienie. Proszę pamiętać, że nauczyciele również jednoczą się ze społecznością szkolną i można się z nimi skontaktować za pomocą dziennika elektronicznego Librus.

 

„Szczęśliwa rodzina
jest niczym innym jak przedsionkiem nieba.”

John Bowring

 

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

 

mgr Paulina Kijewska dni tygodnia mgr Alicja Psut   
7.45 - 8.50 poniedziałek 12.30- 14.30
11.30 - 16.15 wtorek 9.40 - 11.40
9.50 - 11.00 środa 9.40 - 11.40
-------- czwartek 10.40 - 12.40
7.30 - 10.45 piątek 9.40 - 12.40

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
    ul. Dzieci Polskich 14
    95-041 Gałków Duży
  • (44) 7145843 lub 512446650 - sekretariat
    512446651 - księgowość

Galeria zdjęć