Jubileusz 200 - lecia

Poniedziałek 23.07.2018

UWAGA

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GAŁKOWIE DUŻYM

• BEZPIECZNE WAKACJE

Dyrektor Szkoły Podstawowej i Grono Pedagogiczne życzy wszystkim uczniom zdrowych, pełnych słońca i wyjątkowych wakacji. Mamy ogromną nadzieję, że przypomnienie zasad bezpieczeństwa pozwoli zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, spędzić spokojnie bez trosk i zmartwień ten wakacyjny okres. Rodzicom życzymy czujności, a Wam - kochana młodzieży - rozwagi przy planowaniu sobie rozrywki.
    Aby czas spędzony poza domem był bezpieczny
    - w obcym miejscu nie oddalaj się bez opiekunów,
    - stosuj kremy z wysokim filtrem,
    - nie skacz do wody w miejscach zabronionych,
    - w słoneczne dni nie wychodź bez nakrycia głowy,
    - korzystaj z kąpielisk tylko pod opieką osób dorosłych i ratownika.

• 20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA  utworów Astrid Lindgren z okazji 110 rocznicy urodzin szwedzkiej pisarki oraz KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Celem konkursu było propagowanie idei pięknego czytania oraz rozwijanie aktywności czytelniczej wśród uczniów. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych kl. I-III, kl. IV-V, kl. VI.

• Dnia 5 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych.
    Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: nasi rodzice z naszym rodzeństwem, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 15.00.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie.
    Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia układu tanecznego prowadzonego przez p. Krzysztofa Wegwerta.
    Montaż słowno–muzyczny przedstawili uczniowie klasy Ib recytując wiersze, śpiewając piosenki, a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia i wręczając symboliczne różyczki.
    Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na artystów czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez rodziców.

• „Mieć prawa to odpowiedzialna sprawa”.

W środę, 30 maja 2018 roku, w Tuszynie,  odbyło się zakończenie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieć prawa to odpowiedzialna sprawa”.
    Celem konkursu było:

•  Rozwijanie świadomości dzieci na temat praw człowieka i odpowiedzialnego korzystania z nich;
    • Kształtowanie kreatywności i wrażliwości estetycznej;
    • Promowanie i prezentacja twórczości plastycznej dzieci.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca: I miejsce – Oliwia Rajska kl. VII, II  miejsce – Maja Simon kl. IVb, wyróżnienie Jan Surowiecki – kl. IIIa

• PRO PATRIA – DLA OJCZYZNY

2018 jest dla nas – Polaków – rokiem wyjątkowym, gdyż czcimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 18 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pro Patria”.

Warto podkreślić, że jego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego Joanna Karasek i Jolanta Czerwińska. Spotkanie z polską poezją patriotyczną pięknie wpisało się w jubileusz 200-lecia naszej szkoły, której patronuje przecież Marszałek Józef Piłsudski.

• KONKURS RECYTATORSKI "MOJA OJCZYZNA."

W dniu 11 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym odbył się, już po raz czwarty, konkurs recytatorski pod hasłem „Moja Ojczyzna”.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I-IV z terenu naszej gminy, którzy wygrali eliminacje w swoich szkołach.  Tłumnie przybyli uczestnicy zadziwili komisję konkursową  wspaniałą recytacją poezji patriotycznej, dojrzałą interpretacją oraz ekspresją wypowiedzi. Jury w składzie: p. Elżbieta Popławska – dyrektor MOK-u, p. Jolanta Majka – dyrektor Przedszkola w Gałkowie Dużym, p.  Marta Dąbrowska – pracownik Biblioteki w Gałkowie Dużym stanęło przed nie lada wyzwaniem. Poziom był bardzo wysoki, o czym świadczą miejsca ex aequo i liczne wyróżnienia.

• Klasa IV b nietypowo rozpoczęła omawianie lektury „Spotkanie nad morzem”. Uczniowie przynieśli na lekcję kolorowe pudełka, w których umieścili rekwizyty związane z bohaterami książki, opracowali też ciekawe quizy i wspólnie je rozwiązywali. Zadanie wymagało od czwartoklasistów niemałej kreatywności, ale poradzili sobie doskonale. Efekty ich pracy można podziwiać tutaj: https://gopro.com/v/pkNBzl8VGB3a

• Ukazał się kolejny numer naszej szkolnej gazetki "Z ostatniej ławki". Zapraszamy do lektury.
    gazetka4.pdf

• Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych

Reprezentanci naszej szkoły zajęli III miejsce w V Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych. Zaprezentowali oni przedstawienie napisane przez p.Marzenę Deptę pt." Odzyskane marzenia". W jury przeglądu zasiadali m.in. sędzia Anna Maria Wesołowska i aktor Marek Siudym. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie.