NASZ PATRON

Czwartek 26.04.2018

UWAGA

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W GAŁKOWIE DUŻYM

Wiadomości

• Po raz 41 uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych rywalizowali w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tegorocznym konkursie  uczniowie III klas gimnazjum bardzo dobrze poradzili sobie ze wszystkimi konkurecjami, ostatecznie zajmując II miejsce w etapie powiatowym. Wicemistrzami powiatu łódzkiego wschodniego zostali: Wojciech Żyndul, Krzysztof Żyndul i Patryk Spiesz, opiekunem drużyny była Joanna Węderska

• Od 18.04.2018r.  do 20.04.2018r. odbywa się egzamin gimnazjalny. W tych dniach nie ma zajęć lekcyjnych w klasach gimnazjalnych i szkole podstawowej. Świetlica szkolna pracuje normalnie według planu.

Autokar na pierwszym przystanku o godz. 7.30
    Powrót po egzaminach w środę i czwartek ok. 13.30, piątek 12.30

• 06.04.2018r. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym po raz kolejny obchodzili Światowy Dzień Autyzmu. Podczas uroczystego apelu wszystkim uczniom został zaprezentowany teledysk wykonany przez klasę IVc, prezentacja multimedialna o wyjątkowych osobach, film o autyzmie.  Wychowawcy klas zadbali o to, aby pogłębić wiedzę i wrażliwość dzieci na temat autyzmu, zwrócić uwagę na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby autystyczne  oraz ich najbliżsi  (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia). Uczniowie wykonali gazetkę informacyjną i emblematy na znak solidarności z osobami autystycznymi. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć koloru niebieskiego
    Kazdy-z-nas-jest-inny.pptx

• Wielkanoc to czas niezwykły i wyjątkowy pod wieloma względami. Możemy popatrzeć między innymi na …. pusty grób i rozradować się, bowiem pusty grób jest podstawą i prawdą naszej chrześcijańskiej wiary. Jezus zatriumfował nad śmiercią, żyje i jest obecny. Życzymy wszystkim, aby Święta Zmartwychwstania Pańskiego  były dla każdego:  źródłem optymizmu i pogody ducha, siłą w pokonywaniu tego co słabe czy trudne,źródłem radości dla tych, którzy  o niej zapomnieli, świeżym powiewem w sercu wraz z budzącą się przyrodą,pięknym czasem rodzinnym przy świątecznym stole, wypoczynkiem pachnącym wiosną na wspólnym spacerze, ale  nade wszystko  zwycięstwem pokoju, ufności i miłości codziennym życiu.
    Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie SP w Gałkowie Dużym

• Najlepiej zapamiętujemy, wtedy gdy doświadczamy. Z takiego założenia wyszli uczniowie klas IV i ich opiekunowie odwiedzając Centrum Nauki i Techniki  w Łodzi - niedawno otwarte, kolejne miejsce w Łodzi, gdzie młodzi naukowcy mogą zgłębiać tajnki techniki, makro- i mikroświata oraz wyruszyć w podróż po Wszechświecie. Z dużą ciekawością i zaangażowaniem uczniowie eksperymentowali poruszając się po różnych poziomach nowego centrum. Zapraszamy do fotorelacji w albumie fotograficznym.

• W czasie rekolekcji wielkopostnych świetlica szkolna pracuje według normalnego planu w godz. 7.00 - 16.45.

Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w dzienniku elektronicznym.

• „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”
      (Cyceron)

W dniu 27 lutego 2018 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas Ia i Ib. Był to dzień, w którym uczniowie zostali przyjęci w poczet czytelników. Zanim jednak pierwszaki złożyły przyrzeczenie, obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów z klasy II. Dzieci dowiedziały się  czego nie lubi książka i jak należy o nią dbać. Uczniowie odgadywali zagadki, które sprawdzały znajomość treści baśni i bajek.

• 15 marca redaktorzy naszej szkolnej gazetki „Z ostatniej ławki” wybrali się na wycieczkę do Radia Eska w Łodzi. Pani Ela Piotrowska opowiedziała nam o pracy dziennikarza radiowego, pokazała jak się montuje dźwięk na komputerze. Pan Andrzej, dziennikarz informacyjny odczytał przy nas na żywo serwis informacyjny i mimo licznej publiczności nie pomylił się. Potem pozwolił nam nagrać swoje głosy do radiowego mikrofonu. Pani Ela obiecała nam, że przyjedzie na jubileusz naszej szkoły jeśli wyszukamy w domowych archiwach opowieści i zdjęcia o naszych rodzicach, ciociach, wujkach, babciach dziadkach tworzących historię tej szkoły i dowiemy się czegoś, co zainteresuje słuchaczy w całej Polsce. Zabraliśmy się więc od razu do wzmożonej pracy. Liczymy też na Waszą pomoc! Zgłaszajcie swoje historie, przynoście stare zdjęcia do redaktorów gazetki. Sprawmy, aby nasz jubileusz był wyjątkowy!

• Samorząd Uczniowski oraz Wolontariusze I LO w Koluszkach zapraszają wszystkich do udziału w koncertach charytatywnych i spotkaniu rodzinnym organizowanych z przeznaczeniem na leczenie dla Kuby Gołębiowskiego.

Pierwszy odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 marca w Kościele NPNMP po Mszy Św. o godz. 19.00. W koncercie wystąpi młody Trubadur i znakomity tenor artysta Jacek Malanowski. Wystąpi także Zespół Muzyczny z Łodzi Grupa Chwały, która uświetni także  Mszę Św. o godz. 18. Śpiew i modlitwa wraz z grupą Chwały podczas koncertu pozwoli na pogłębienie przeżycia Wielkiego Postu. dodatkowo zaśpiewają uczniowie I LO w Koluszkach.

• 200 lat minęło! Zobacz jak działa nasza szkoła w XXIw.