NPRCz

Aktualności

 • Konkurs Najfajniejszy Kumpel

  Od września 2017r. w naszej szkole organizowany jest konkurs na „Najfajniejszego Kumpla”. Wychowawcy klas, najcześciej po konsultacji z uczniami, typują uczniów, którzy w danym miesiącu byli ich zdaniem najbardziej wspierający, koleżeńscy, wspierający, pomocni, budujący dobrą, integrującą atmosferę w klasie, przeciwdziałający  konfliktom, izolacji czy wykluczeniu uczniów, nawiązujący dobre relacje z innymi, byli wzorami dobrego kolegi/koleżanki godnymi naśladowania. Następnie wszyscy uczniowie klas IV-VII wybierają spośród zgłoszonych kandydatów, w demokratycznym, tajnym głosowaniu osobę, która ich zdaniem, zasługuje na miano najfajniejszego kumpla danego miesiąca.

  W ten sposób wyłoniono pierwszych Najfajniejszych Kumpli miesiąca września, którymi zostali: Roksana Miernik kl.VII, Karolina Grzegorek kl.VI i Kacper Drużdż kl.Va.

  W listopadzie Najfajniejszymi kumplami zostali: Piotr Szyja kl.VI, Piotr Potański kl.Vb, Natalia Kępka kl.Va, Jakub Klata kl.Va, Nicola Pflanz kl.IVb, Szymon Brzeziński kl.IVc  i Beata Kaczmarczyk kl.IVc.

  W najnowszym głosowaniu w styczniu najfajniejszymi kumplami zostali wybrani: Łukasz Bankowski kl.VII, Ingrid Darnowska  kl.Vb, Liliana Paluch kl.Va, Jakub Żakieta kl.VI, Natalia Ścieszko kl.IVb.

  Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni kuponami na dzień lub jedną godzinę lekcyjną bez odpowiedzi ustnej.

 • Rekrutacja 2018/2019

  Szanowni Państwo,

  w zakładce rekrutacja znajdują się terminy i zasady przyjęcia uczniów do szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019 oraz wzory wniosków do złożenia.
  Prosimy o zapoznanie się z zasadmi obowiązującymi na nowy rok szkolny.

 • 20.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z Arturem Partyką.

 • Zimowiska 2018

  W drugim tygodniu ferii zimowych 45 uczniów z naszej szkoły wyjechało na pięciodniowe zimowiska do Murzasichla. Wycieczka została zorganizowana przez panią Bożenę Delewską – wicedyrektor szkoły. Ponadto, opiekę nad uczestnikami zimowiska sprawowały; Mariola Gorzka, Małgorzata Skibińska, Paulina Waszczykowska i Anna Lewandowska.

  Wyjeżdżając z Gałkowa, oglądaliśmy raczej jesienny krajobraz. Po dojechaniu na miejsce przywitała nas prawdziwa i piękna zima. Pogoda dopisała. Świeża dostawa śniegu sprawiła, że wszyscy spędziliśmy czas na aktywnych zabawach zimowych. Uczniowie jeździli na łyżwach, zjeżdżali na jabłuszkach i oczywiście jeździli na nartach. Dzieci z klas III szkoły podstawowej uczyły się jazdy na nartach razem z profesjonalnym instruktorem.

  Dodatkowymi atrakcjami, jakie zostały przygotowane dla uczniów były: dwukrotny wyjazd do Zakopanego na słynne Krupówki, wizyta w aquaparku i kręgielni, wyjście do karczmy góralskiej na pyszną szarlotkę z lodami oraz kulig.

  Po aktywnych pięciu dniach szczęśliwie wróciliśmy do domów gotowi na powrót do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   

 • Jubileusz szkoły

  Szanowni Państwo,

  trudno uwierzyć, ale nasza szkoła ma już 200 lat. 12 października 2018r. będziemy świętować jej jubileusz, ale już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie pamiątkowych fotografii, starych zeszytów, zapisków itp. związanych z funkcjonowaniem naszej szkoły. Ponadto redakcja szkolnych dziennikarzy poszukuje osób, które uczyły się lub pracowały w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym i zechciałyby opowiedzieć jak wyglądało nauczanie kilkadziesiąt lat temu. Szczególnie zależy nam na relacjach najstarszych absolwentów i pracowników.

  Liczymy na Państwa pomoc, a już dzisiaj zapraszamy na 200 urodziny.

  Kontakt:

  Tel. 44 714 58 43 lub 512 446 650

  e-mail: sp.galkow@koluszki.pl lub jwederska@wp.pl  (w tytule wiadomości proszę wpisać Jubileusz)

 • II Ogólnopolska Konferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej „Wzmacniacz Nauczanki”
  Poznań, 15-16 marca 2018 r.

  Pragniemy zaprosić Państwa na 2. już konferencję dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej „Wzmacniacz Nauczanki”. Korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń podpartych wieloletnią współpracą ze środowiskiem edukacyjnym proponujemy Państwu bogaty, rozwijający program, podnoszący standardy nauczania w placówkach oświatowych. Chcemy pokazać możliwości jakie dają aktywne formy nauczania, opierające się na pedagogice przygody. Pragniemy pokazać nauczycielom, że proces dydaktyczny nie musi odbywać się w szkolnej ławce – najbardziej naturalne formy bazują na doświadczeniu, przeżywaniu, dociekaniu, eksperymentowaniu. Aby dobrze wykorzystać możliwości jakie daje nam naturalny rozwój dziecka należy jednak dowiedzieć się jak konstruować zajęcia, aby zabawa stała się efektywną nauką.

  Podczas konferencji dowiedzą się Państwo:

  • jak skutecznie uczyć matematyki, wykorzystując własne, bezkosztowe pomoce dydaktyczne,
  • jak oswajać dzieci z ortografią bazując na wartościowych lekturach i metodzie czytania wrażeniowego,
  • jak kreatywnie prowadzić edukację geograficzną i konstruować proste gry terenowe dla klasy,
  • jak efektywnie nauczać przedmiotów przyrodniczych, wykorzystując metodę eksperymentu,
  • jak sprawić, aby nauka muzyki nie ograniczała się do poznawania piosenek – metoda Batii Strauss,
  • jak prowadzić lekcje wychowania fizycznego w klasach 0-III, ucząc innych kompetencji kluczowych,
  • jak komunikować się z rodzicami i budować klasowy zespół wsparcia,
  • jak radzić sobie z zaburzeniami integracji sensorycznej i dzieci,
  • jak odkryć w sobie pokłady kreatywności i stać się twórczym nauczycielem.

  Program konferencji to dwa dni pełne kreatywnych wykładów, pokazów, spotkań autorskich oraz aktywnych warsztatów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

  15 marca 2018 r. (czwartek)

  I Jak skutecznie komunikować się z rodzicami, czyli nie taki wilk straszny
  Dowiedz się jak sprytnie i skutecznie zbudować klasowy zespół wsparcia, dzięki któremu wykorzystasz naturalny potencjał rodzicielski i zrealizujesz odważne pomysły.

  II UCZYĆ HISTORII I GEOGRAFII POPRZEZ OPOWIEŚCI UKRYTE W KSIĄŻKACH?
  Spotkaj prawdziwych pasjonatów podróżowania, którzy niejedno widzieli i zarażą Twoich uczniów miłością do małych i wielkich historii oraz odkrywania tajemnic świata.

  III JAK ODCZAROWAĆ ORTOGRAFIĘ I PRACOWAĆ Z LEKTURAMI?
  Ortografia śni się Twoim uczniom po nocach jako senny koszmar? Mamy na to sprawdzone patenty, które oswoją zasady poprawnej pisowni wykorzystując do tego fascynujące szkolne lektury.

  IV JAK UCZYĆ PRZYRODY I ODKRYWAĆ TO, CO NIEZNANE?
  Albo jak uczyć przyrody nie korzystając z podręcznika, tylko zatrudniając do tego… przyrodę! Zdradzamy przepisy na fascynujące obserwacje, eksperymenty i doświadczenia.

  V JAK UCZYNIĆ Z INTEGRACJI SENSORYCZNEJ SPRZYMIERZEŃCA NAUCZYCIELA?
  Dowiedz się jak uczyć motoryki małej i dużej oraz wykorzystywać elementy tańca, ruchu, plastyki w pracy z wymagającymi uczniami.

  VI JAK SKONSTRUOWAĆ SKUTECZNĄ GRĘ TERENOWĄ DLA KLASY?
  Wyjdźcie poza szkolne ławki i uczcie się kompetencji kluczowych w najlepszej formie – w działaniu. UWAGA! Tylko u nas gra terenowa dla nauczanek z prawdziwego zdarzenia!

  VII SPOSÓB NA PRZERWĘ
  Muzyczne przerywniki, gry, zabawy i pląsy z całego świata, dzięki którym wyciszysz klasę lub przeciwnie – dodasz energii do wspólnego działania.

  Wieczorem: Wielka rozgrywka! Zapraszamy nauczani na prawdziwą grę miejską, podczas której poznają poznańskie legendy, a gotowy scenariusz wykorzystają w swojej klasie.

  16 marca 2018 r. (piątek)

  Konferencji towarzyszą praktyczne warsztaty (każdy uczestnik bierze udział we wszystkich warsztatach)

  KOLOROWA MATEMATYKA
  Poznajcie całkiem nowe pomoce dydaktyczne, które wykonacie z tego, co macie pod ręką. Zaczarujcie Waszych uczniów matematyką poprzez gry i zabawy.

  PODRÓŻ DO ŚWIATA BATII STRAUSS
  Nauczcie się jak zanurzyć się z dziećmi w świecie dźwięków i rytmów i jak sprawić, żeby każde dziecko mogło stać się małym muzykiem i… melomanem.

  JAK WYKORZYSTAĆ PLASTYKĘ I MUZYKĘ DO INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
  Złap sprytne sposoby jak pomagać dzieciom w poznawaniu świata i nauce, rozwoju motoryki małej i dużej poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów.

  JAK UCZYĆ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH NA LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO?
  Dowiedz się jak podczas lekcji wychowania fizycznego, w ruchu i zabawie „przemycać” treści z innych przedmiotów. I to bez żadnego skomplikowanego sprzętu.

  Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie
  www.wzmacniacznauczanki.pl

  Organizator konferencji: Agencja Pracy Twórczej.

 • BEZPIECZEŃSTWO W FERIE PRZEDE WSZYSTKIM!

   

  W dniach 22.01 – 24.01.208r. odbyły  się warsztaty zajęciowe z przedstawicielką fundacji Bestway Gold dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  W zajęciach wzięły udział klasy I – VII szkoły podstawowej. Pani A. Otocka oprócz ciekawych środków dydaktycznych dysponowała interesującymi gadżetami niezbędnymi podczas poruszania się w ruchu drogowym. Każdy uczeń został wyposażony w kamizelkę, worek na buty, opaskę zaciskową oraz breloczek, a także autorski komiks edukacyjny. Mamy nadzieję, że zajęcia podniosły świadomość zagrożeń u uczniów i pomogą im unikać ich w przyszłości, zaś gadżety odblaskowe realnie podniosą widoczność i bezpieczeństwo uczniów. Partnerem akcji był Urząd Gminy w Andrespolu oraz Fundacja PZU. Pakiety dla nieobecnych uczniów są do odbioru u Dyrektora Szkoły.”

  Z racji zbliżających się ferii zimowych 26.01.2018r. funkcjonariusz KPP w Koluszkach Dariusz Pawlik odwiedził społeczność uczniowską w Gałkowie Dużym, w celu przeprowadzenia pogadanki na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

  Warto dodać, iż oprócz specjalistycznego wsparcia, przez cały tydzień Dyrekcja, pedagodzy, nauczyciele wszystkim uczniom przypominali najważniejsze zasady bezpiecznego zachowywania się podczas zimowych zabaw. Zamieszczamy jeszcze raz kilka ważnych porad i wskazówek:

  1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

  2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

  3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

  4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!

  5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

  6. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

  7. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

  8.  W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!

  9.   W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

  10.   Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!

  11. Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.

  12. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

  13. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

  14. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

  15. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

  Pedagog sp: Paulina Waszczykowska

 • Plan zajęć sportowych dla dzieci w ramach drugiego tygodnia ferii w Szkole Podstawowej w Gałkowie Dużym

  Poniedziałek-5.02.2018

  9:55-zbiórka

  10:00-Trening ogólnorozwojowy

  11:00-Poczęstunek

  11:15-Trening piłkarski

  12:00-Posumowanie i zakończenie zajęć

   

  Środa-7.02.2018

  9:55-Zbiórka

  10:00-Trening ogólnorozwojowy

  11:00-poczęstunek

  11:15-Pogadanka na temat zdrowego odżywiania

  11:30-Gry i zabawy

  12:00-Podsumowanie oraz zakończenie

   

  Piątek-9.02.2018

  9:55-Zbiórka

  10:00-Trening ogólnorozwojowy

  11:00-Poczęstunek

  11:15-Trening piłkarski

  12:00-Zakończenie

 • 155 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

  20 stycznia 2018r. reprezentanci klas III gimnazjum i VI szkoły podstawowej spotkali się przed pomnikiem Powstańców Styczniowych przy naszej szkole, aby uczcić 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Oddali należyty im hołd, zapali znicze, a wszystko utrwali minutą ciszy. Na spotkanie przybyli : p. zast. burmistrza Krystyna Lewandowska, radni Koluszek: p. Ewa Wiktorowska, p. Adrian Kut , dyr. I Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach p. Pawel Lewiak oraz radny gm. Brójce p. Andrzej Braun. Uroczystość zakończyliśmy wizytą w Muzeum Regionalnym w Galkowie Dużym , gdzie zostaliśmy poczęstowani herbatą z zabytkowego samowara.

 • Z ostatniej ławki

  Ukazł się 2 numer gazetki szkolnej:gazetkanr2.pdf  Zachęcamy równiez do obejrzenia strony internetowej gazetki.www.zostatniejlawki.pl

 • Nasza szkoła bierze udział w DBI

 • Życzenia Świąteczne

  Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta.

  I takie niech będą dla nas.
  Niech wypełnia je radość z przyjścia na świat Bożej Dzieciny,
  niech wypełnia je rodzinny śpiew kolęd,
  niech wypełnia je ciepło kochających serc.
  Niech zaświeci dla nas wszystkich nie tylko pierwsza gwiazda,
  ale to co najważniejsze : wiara, nadzieja i miłość !

  Moc pomyślności w Nowym 2018 Roku
                   życzy 
  Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

  Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

  Życzenia Świąteczne - Obrazek 1

 • Wyjazd do EC1 w Łodzi

  W grudniu uczniowie naszej szkoły odwiedzili EC1 w Łodzi, gdzie zwiedzali wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. Najpierw 12 grudnia z nieograniczoną kreatywnością renesansowego twórcy zapoznali się uczniowie klasy VI, a 20 grudnia ich śladem podążyli gimnazjaliści z klas trzecich.

  Wystawa jest nieoceniona, dostarcza dodatkowej wiedzy o Leonardo da Vinci, jego geniuszu i relacji ze światem zewnętrznym. Warto dodać, że cieszy się międzynarodowym uznaniem. Do tej pory była prezentowana w najważniejszych centrach wiedzy i nauki na świecie. Cieszymy się, że mogliśmy ją oglądać.

  Dodatkową atrakcją wyjazdu była przejażdżka pociągiem oraz spacer po nowym Dworcu Fabrycznym. Szóstoklasiści wzięli nawet udział w dekorowaniu dworcowej choinki.

  Joanna Karasek

 • Podziękowanie dla nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

  Za zaangażowanie i ogromny wkład pracy w czasie przygotowania oraz trwania wizyty naszych gości z Czech,Turcji,Rumunii oraz Włoch projektu Erasmus + 
  " Świat, w którym żyjemy ".
  Za otwartość,polską gościnność,przyjazne wsparcie i ponadwymiarowy czas dla dobra sprawy.
  Za wszystko,co nas razem integruje i umacnia w naszym środowisku.

  Jest to kolejny wspólny sukces całej społeczności szkolnej !!!

  Nasi goście wyjechali bardzo zadowoleni wyrażając swoją wdzięczność dla wszystkich.
  Te wspólnie spędzone chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

  Krystyna Warczyk

  dyrektor szkoły

 • ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

  Społeczność Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym oraz Zespół Gałkowianie serdecznie zapraszają na spotkanie pokoleń - wspólny śpiew pieśni patriotycznych w 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego - Pierwszego Marszałka Polski w dniu 5 grudnia 2017 r o godz.17 w budynku szkoły. 

 • 29.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ERASMUS+.

 • 21.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KLASIE III A

  Uczniowie klasy III a w ramach projektu edukacyjnego, którego głównym celem było racjonalne gospodarowanie określonym budżetem, realizowali „ Lekcję przedsiębiorczości”. Na zajęciach został przygotowany plan działań, wśród których znalazła się wycieczka do Łodzi i wyjście do oddziału Banku BSP w Gałkowie.

  10 października 2017 roku wybraliśmy się pociągiem do byłej stolicy polskiego włókiennictwa. Każdy uczestnik miał do dyspozycji identyczną kwotę, którą powinien przeznaczyć na samodzielny zakup biletu i wybrany przez siebie posiłek. W Łodzi odwiedziliśmy Plac Wolności, pomnik Tadeusza Kościuszki, „ Dętkę” oraz przeszliśmy ulicą Piotrkowską. Juliana Tuwima siedzącego na ławeczce powitaliśmy recytując znaną „ Lokomotywę”. Następnie w znanej restauracji Pozytywka czekało nas następne wyzwanie. Każdy musiał samodzielnie zamówić i zapłacić za wybrany przez siebie posiłek, pamiętając o kwocie jaka mu została do dyspozycji.

  Kolejne ustalone działanie to wizyta w filii Banku Spółdzielczego w Gałkowie. Poznaliśmy pracę kasjera oraz mogliśmy zobaczyć z jakiego sprzętu korzysta się w banku. Po powrocie do klasy uczyliśmy się wypełniać druki przeznaczone na przelew gotówki.


   

 • Ślubowanie pierwszaków

  Dzień 27 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas Ia i Ib.
  W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym.

  Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli wierszem „Kto Ty jesteś -  Polak mały” i odśpiewali pieśń „Legiony” – aby uhonorować Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest patronem naszej szkoły i powinien być wzorem do naśladowania dla uczniów.  Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

  Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły – Krystyna Warczyk, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. 

  Uczniowie klas Ia i Ib zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych i upominków, którymi obdarowali ich goście i rodzice.

  Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.
  Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

  Uroczystość ślubowania klas Ia i Ib przygotowały wychowawczynie: Agata Sasin i Jolanta Kruś.

 • Pierwszy numer gazetki szkolnej

  Drodzy uczniowie,  po kilkuletniej przerwie dzisiaj ukazał się pierwszy numer szkolnej gazetki "Z ostatniej ławki".
  Zachęcamy do jej przeczytania i czekamy na Wasze pomysły i uwagi.

   Jeśli chcesz zapoznać się z pierwszym numerem kliknij na link: gazetkanr1.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym
  ul. Dzieci Polskich 14
  95-041 Gałków Duży
 • (44) 7145843 lub
  512446650

Galeria zdjęć